АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

Мета: проаналізувати допущені в контрольній роботі помилки, організувати роботу над ними; розвивати мислення, мовлення учнів; виховувати наполегливість, працьовитість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ЗАГАЛЬНА ХАРАКТЕРИСТИКА РЕЗУЛЬТАТІВ ВИКОНАННЯ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ

III. АНАЛІЗ ПОМИЛОК ТА ВИКОНАННЯ ВІДПОВІДНИХ ЗАВДАНЬ

IV. ЗАВДАННЯ ДЛЯ УЧНІВ, ЯКІ УСПІШНО ВИКОНАЛИ КОНТРОЛЬНУ РОБОТУ

1. Задачі

1) У першому пакеті 16 кг картоплі, в другому – в 2 рази менше. Скільки кілограмів картоплі в другому пакеті?

2) На стіл поставили

16 чашок, а склянок – на 2 менше. Скільки склянок поставили на стіл?

3) У шкільний буфет привезли 36 кг яблук, а груш – у 4 рази менше. Скільки кілограмів груш привезли в буфет?

4) Столяр за один день виготовляє 2 віконних рами. Після семи днів роботи йому залишилося зробити ще 16 рам. Скільки рам мав виготовити столяр?

5) Для уроків праці купили кольоровий папір. На першому уроці використали 8 аркушів, а на другому – вдвічі більше. Після цього залишилося 6 аркушів. Скільки аркушів паперу купили?

6) У класі 9 хлопчиків, а дівчаток – удвічі більше. Скільки учнів у класі?

2. Порівняння виразів (не обчислюючи)

src="/images/image222_28.jpg" class=""/>

3. Фізкультхвилинка

V. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Тестування

1 варіант

1) Яке число треба вставити, щоб утворилася правильна рівність?

4 + 4 + 4 = 4 • [ ].

A) 3;

Б) 4;

В) 5;

Г) 1.

2) 5 • 7 + 48 = [ ].

А) 75;

Б) 78;

В) 83;

Г) 80.

3) (60 – 35) : 5 = [ ].

А) 7;

Б) 5;

В) 25;

Г) 24.

4) Число 8 зменшити в 4 рази.

А) 2;

Б) 4;

В) 32;

Г) 12.

5) Число 5 збільшити в 3 рази.

А) 8;

Б) 15;

В) 18;

Г) 9.

6) (57 + 38) – 27 = [ ].

А) 68;

Б) 58;

В) 67;

Г) 95.

7) Якого числа бракує?

4; 8; 12; 16; 20; [ ]; 28; 32; 36; 40?

А) 22;

Б) 23;

В) 24;

Г) 25.

8) Не обчислюючи добутків, поставити потрібний знак.

5 • 4 [ ] 3 • 4

А) >;

Б) <;

В) =.

9) Коли різницю чисел 73 і 68 збільшили в 6 разів, дістали:

А) 5;

Б) 11;

В) 30;

Г) 36.

10) Один кошик з виноградом має масу 16 кг, а другий – у 4 рази легше. Чому дорівнює маса обох кошиків?

А) 4;

Б) 20;

В) 18;

Г) 22.

11) Три фотоальбоми коштують 24 грн, а один блокнот – 5 грн. На скільки гривень фотоальбом дорожчий, ніж блокнот? Який з виразів є розв’язанням задачі?

А) 24 – 3 • 5;

Б) 24 : 3 – 5;

В) 24 + 5;

Г) 24 – 5.

12) Якщо периметр квадрата 8 см, його сторона дорівнює:

А) 4 см;

Б) 2 см;

В) 1 см;

Г) 16 см.

2 варіант

1) Яке число треба вставити, щоб утворилася правильна рівність?

5 + 5 + 5 + 5 = 5 • [ ].

A) 5;

Б) ;

В) 3;

Г) 2.

2) 4 • 6 + 37 = [ ].

А) 51;

Б) 61;

В) 69;

Г) 65.

3) (80 – 35) : 5 = [ ].

А) 7;

Б) 73;

В) 9;

Г) 71.

4) Число 45 зменшити в 5 разів.

А) 7;

Б) 6;

В) 9;

Г) 8.

5) Число 9 зменшити в 3 рази.

А) 3;

Б) 27;

В) 6;

Г) 12.

6) 94 – 29 + 18 = [ ].

А) 65;

Б) 73;

В) 83;

Г) 47.

7) Якого числа бракує?

5; 10; 15; 20; [ ]; 30; 35; 40; 45; 50?

А) 23;

Б) 25;

В) 27;

Г) 29.

8) Не обчислюючи добутків, поставити потрібний знак.

6 • 5 [ ] 4 • 5

А) >;

Б) <;

В) =.

9) Коли суму чисел 19 і 26 зменшили в 5 разів, дістали:

А) 35;

Б) 45;

В) 9;

Г) 6.

10) Один ящик з яблуками має масу 5 кг, а другий – у 3 рази важчий. Чому дорівнює маса обох ящиків разом?

А) 15;

Б) 8;

В) 18;

Г) 20.

11) Михайлик зібрав 35 грибів, а Оксана – в 5 разів менше. На скільки більше грибів зібрав Михайлик, ніж Оксана? Який з виразів є розв’язанням задачі?

А) 35 – 5;

Б) 35 : 5;

В) 35 : 5 – 5;

Г) 35 – 35 : 5.

12) Якщо периметр квадрата 12 см, його сторона дорівнює

А) 6 см;

Б) 4 см;

В) 3 см;

Г) 2 см

2. Офтальмологічна пауза

3. Розв’язування логічних задач (додаток)

1) Є дві посудини місткістю в 3 л і в 5 л. Як за допомогою цих посудин налити з водопровідного крану у відро 4 л води?

Розв’язання. Наливаємо з крану у велику посудину 5 л. Переливаємо з великої посудини в малу 3 л. Переливаємо у відро з великої посудини 2 л, що залишилися в ній. Потім повторюємо все спочатку. У відрі опиниться 2 + 2 = 4 літри води.

2) Серед цих фігур є квадрати і кола; великі, маленькі і середні. Скільки фігур відрізняються від фігури А однією властивістю?

АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ

Розв’язання. Фігура А – це маленький круг. Однією властивістю (розміром) відрізняються від неї велике і середнє кола (розміром), а також маленький квадрат (формою).

Відповідь: 3 фігури.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: АНАЛІЗ КОНТРОЛЬНОЇ РОБОТИ. СИСТЕМАТИЗАЦІЯ Й УЗАГАЛЬНЕННЯ ЗНАНЬ УЧНІВ