АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. РЕЧЕННЯ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ ТА ІНТОНАЦІЄЮ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО

Мета: продовжити формувати в учнів поняття про речення за метою висловлювання (розповідні, питальні, спонукальні) та інтонацією (неокличні, окличні); виробляти вміння знаходити їх у тексті та складати самостійно; розвивати зв’язне мовлення; виховувати любов до рідного слова.

Хід уроку

ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ (див. додатковий матеріал до уроку на с. 31)

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви будете вчитися визначати види речень за метою висловлювання та інтонацією, правильно

їх записувати і читати, а також складати самостійно. А допоможе вам оволодіти цими вміннями і навичками тема “Речення”.

СПРИЙМАННЯ Й УСВІДОМЛЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ Робота за таблицею

– Які бувають речення за метою висловлювання?

– Наведіть приклади.

– Який розділовий знак ставимо в кінці розповідного речення?

– Що таке розповідне речення?

– У кінці якого речення ставимо знак питання?

– Яке речення називається питальним?

– Наведіть приклади.

– Які речення називаються спонукальними? Що вони виражають?

– Який розділовий знак ставимо в кінці спонукального

речення?

– Що вам відомо про окличні речення?

Колективне виконання вправи 50 (с. 29)

– Прочитайте текст вправи з урахуванням розділових знаків.

    Визначення типу речень за метою висловлювання. Списування виділених речень.

– Назвіть у них головні та другорядні члени речення.

– Прочитайте спонукальні речення.

– Чому в кінці цих речень стоїть знак оклику? (Тому що за інтонацією вони окличні.)

Словникова робота

– Поясніть значення слова розлогий.

– Які синоніми можна дібрати до слів розлогий та совість?

Гра “П’яте “зайве”

Совість

Розлогий

Моральність

Крислатий

Характер

Зелений

Сумління

Гіллястий

Сором’язливість

Ширококронний

Вибіркове списування (вправа 51, с. 27-28)

– Прочитайте прислів’я та спробуйте пояснити їх значення.

– Прочитайте спонукальне речення. Запишіть його в зошит.

    Творча робота над першим прислів’ям за завданням підручника. Списування виділеного речення, виконання граматичного завдання до нього.

Фізкультхвилинка УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ОТРИМАНИХ ЗНАНЬ Гра “Знайди пару”

Втратити совість –

Дуже добре, якісно.

Заговорила совість –

Робити що-небудь усупереч своїм моральним переконанням.

Іти проти власної совісті –

Стати безсоромним, підлим.

На совість –

Про небажання залишатися несправедливим, нечесним.

Самостійна робота за вправою 52 (с. 28)

    Читання тексту учнями. Переказ змісту прочитаного тексту. Списування з граматичним завданням. Перевірка виконаної роботи. Робота в парах. Гра “Ми – творці”.

Складання питальних та спонукальних речень за списаним текстом.

Вправа “Будівельники”

– Перебудуйте розповідні речення на спонукальні.

Ми любимо свою землю.

Перед уживанням їжі потрібно мити руки.

За партою слід сидіти рівно.

Кожна людина повинна берегти рідну природу.

ПІДСУМОК УРОКУ

Вправа “Незакінчене речення”

    На сьогоднішньому уроці я вдосконалив свої знання про… На сьогоднішньому уроці я навчився… Мені було цікаво, коли…

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Вправа 53 (с. 28).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: АНАЛІЗ ПЕРЕВІРНОЇ РОБОТИ. РЕЧЕННЯ ЗА МЕТОЮ ВИСЛОВЛЮВАННЯ ТА ІНТОНАЦІЄЮ. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО