АНАЛІЗ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ ВЕЛИКОЇ БУКВИ В. ПОРІВНЯННЯ ВЕЛИКОЇ БУКВИ В З ВЕЛИКОЮ БУКВОЮ З. ПИСЬМО ВЕЛИКОЇ БУКВИ В. СПИСУВАННЯ ДРУКОВАНИХ БУКВ. ВСТАНОВЛЕННЯ ВІДПОВІДНОСТІ МІЖ ДРУКОВАНИМИ І РУКОПИСНИМИ БУКВАМИ

Мета: вчити учнів писати велику букву В і слова з нею; розвивати вміння аналізувати, співставляти, порівнювати, узагальнювати, складати розповідь за малюнком; виховувати охайність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

Повторення правил сидіння за партою під час письма.

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. РОБОТА НАД НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Робота за малюнком зошита (с. 19)

– Що роблять дівчатка і хлопчик? (Вони зустрічають весну в народних костюмах, танцюють.)

– Мабуть, це свято весни. Що у дітей у руках?

– Чим славна

весна? (Квітами і травами.)

– Складіть речення за поданою схемою. (Дівчатка танцюють. Діти танцюють.)

2. Графічний аналіз великої букви В

Буква “В” така цікава:

Стовпчик вверх,

Дві дужки справа.

Так в алфавіті живе

Всім потрібна буква “В”.

– Буква В складається з трьох елементів: подовжена пряма похила лінія із заокругленням унизу вліво і двох півовалів – надрядкового, як у букви Р, і другого, як у великої букви З.

3. Письмо великої букви В

– У яких буквах ви вже бачили такий самий перший елемент? (Т, І, П, У, Г, Г)

– Другий елемент також не новий для вас. Він подібний

до букви З. Зверніть увагу на те, що його починають писати зліва від першого елемента, заокруглюють під міжрядковою лінією праворуч на півовал (як у букви Р), який закінчується вище верхньої рядкової, без заокруглення вгору. Не відриваючи ручки, рухом праворуч і вниз описують більший нижній правий півовал, що торкається нижньої рядкової лінії.

– Коли ми пишемо слово з великої букви?

Це одна з найскладніших у написанні букв, тому вчитель кілька разів показує проведення того чи іншого елемента на дошці. Діти “пишуть” її в повітрі, наводять в рядку зошита, крейдою або вологим пензликом на дошці. Потім пишуть одну-дві букви самостійно в наступному рядку. Учитель перевіряє. Ще раз нагадує, що другий елемент великої букви В – це праві півовали. Дозволяє продовжувати роботу.

4. Письмо буквосполучень і слів

Учитель пише на дошці букви У, О, І та пропонує кільком учням поєднати їх із буквами е, м, п. Діти роблять висновок, що буква В поєднується з наступною буквою таким самим чином – прямим елементом, який виходить з її основи. Буквосполучення наводять і пишуть поряд самостійно. Учитель ще раз нагадує, що буква В починається прямою лінією від міжрядкової.

Фізкультхвилинка

5. Письмо речень

– Як треба читати речення, в кінці яких стоїть знак оклику? (Голосно і радісно.)

Учні наводять речення і до кінця рядка пишуть знак оклику. Потім у другому рядку записують це саме речення.

Перед написанням наступного речення вчитель пропонує послухати веснянку.

Дівчаточка-гороб’яточка,

Радьмося

Та виходьмо на травицю,

Граймося!

Та виходьмо на травицю,

В добрий час.

Нема таких співаночок,

Як у нас.

– Прочитайте речення. Підкресліть безвідривні поєднання. Напишіть, диктуючи собі слова по складах.

6. Перетворення друкованої букви на рукописну

– Що спільного у друкованих буквах? Що спільного в рукописних буквах?

7. Виконання завдань (с. 20)

1) Встановлення відповідності між друкованими і рукописними буквами.

(Гра “Знайди пару”).

2) Повторення написання вивчених букв.

– Які елементи великої букви В є у поданих буквах?

3) Виконання завдання зі знаком питання.

Гра “Нове слово”

Змінити підкреслену букву. Записати нове слово.

Гра “Хто у кого?”

4) Робота над анаграмами.

8. Розфарбовування малюнка

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Яку букву навчилися писати на уроці?

– Який звук вона позначає?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: АНАЛІЗ СКЛАДОВИХ ЕЛЕМЕНТІВ ВЕЛИКОЇ БУКВИ В. ПОРІВНЯННЯ ВЕЛИКОЇ БУКВИ В З ВЕЛИКОЮ БУКВОЮ З. ПИСЬМО ВЕЛИКОЇ БУКВИ В. СПИСУВАННЯ ДРУКОВАНИХ БУКВ. ВСТАНОВЛЕННЯ ВІДПОВІДНОСТІ МІЖ ДРУКОВАНИМИ І РУКОПИСНИМИ БУКВАМИ