БІТАМІННО-ЛІКАРСЬКИЙ МЕД

БІТАМІННО-ЛІКАРСЬКИЙ МЕД – натуральний бджолиний мед, збагачений вітамінами без участі бджіл. Одержання В.-л. м. називається експресивним методом. На пасіці відбирають кілька сімей середньої сили, з вуликів яких виймають рамки з медом, а замість ставлять чисті, без меду. У годівницю, установлену на стелі кожного вулика, заливають В.-л. сироп. Бджоли осушують годівниці від цукрового В.-л. сиропу, складаючи в стільникові рамки мед. Поява нових рамок з лікарськими добавками змушує бджіл енергійно переробляти сироп. Через якийсь час бджоли звикають

до подібної підгодівлі настільки, що перестають вилітати за нектаром.

Для приготування В.-л. цукрового сиропу, готують сироп із 50% – вою концентрацією цукру та вносять у нього натуральні вітаміни (із плодів і фруктових соків) і синтетичні вітамінні препарати. Сироп дають теплим (кімнатної температури). Мед відкачують після того, як бджоли запечатають стільники. Щоб запобігти окислюванню вітаміну С при відкачуванні меду, внутрішню поверхню медогонки вкривають тонким шаром воску.

Є сорти меду, отримані в результаті згодовування бджолам штучного сиропу з додаванням соків фруктів й овочів, а також повноцінного

білка.

Бактеріофаго-багатовітамінний мед має у своєму складі дизентерійний бактеріофаг (пожирач дизентерійних мікробів) і комплекс вітамінів А, В, РР, С, Б.

Білково-багатовітамінний мед отримується у результаті згодовування бджолам розчину з яєчного білка й вітамінів С, РР, В і К.

Жовтково-кальцієво-багатовітамінний мед містить яєчний жовток, хлористий кальцій і вітаміни С, РР, ВІК.

Женьшеневий мед готується на основі настойки з кореня женьшеню. Цей мед ефективніший, ніж приймання окремо меду й женьшеню.

Морквяно-капустяний мед одержують при згодовуванні бджолам цукрового сиропу, приготованого з додаванням морквяного й капустяного соків.

Пеніциліно-багатовітамінний мед містить пеніцилін і вітаміни А, В, РР, С. Б.

Буряково-шипшиновий мед одержують у результаті годування бджіл розчином, до складу якого входить сік червоного (столового) буряка, настій шипшини й відвар листя вишні. Замість цукру в сироп можна додавати дешеві відходи харчової промисловості (відпрацьована глюкоза, вишкребки цукру тощо). Цей мед має вишневий аромат і смак, відрізняється гарним кольором. Він має тонізуючий ефект, особливо корисний людям, що перенесли важкі захворювання.

Хвойний мед одержують із цукрового сиропу, приготованого на настої хвої ялини або сосни. Мед виходить бурштинового кольору із зеленуватим відтінком. Вирізняється приємним і ніжним смаком із ледь уловимим хвойним ароматом.

Чорносмородиновий мед одержують у результаті годування бджіл розчином із соком чорної смородини.

Шиповнико-капустяний мед одержують у результаті переробки бджолами розчину із шипшини, запашної троянди, змішаної з капустяним соком.

Шоколадно-багатовітамінний мед одержують у результаті годування бджіл розчином шоколаду, молока та вітамінів А, Б, Е.

У результаті експресивного методу на пасіці можна одержати В.-л. м., що являє собою нові типи ліків, складних за своїм складом. Одержання В.-л. м. шляхом штучного згодовування бджолам спеціального сиропу відкриває великі можливості в медицині.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: БІТАМІННО-ЛІКАРСЬКИЙ МЕД