ЧИСЛО І ЦИФРА 1. ПОНЯТТЯ “ОДИН

ОЗНАКИ І ВЛАСТИВОСТІ ПРЕДМЕТІВ. МНОЖИНИ. ГЕОМЕТРИЧНІ ФІГУРИ. НАТУРАЛЬНІ ЧИСЛА 1-10 І ЧИСЛО 0

Урок 6. ЧИСЛО І ЦИФРА 1. ПОНЯТТЯ “ОДИН – БАГАТО”, “ПЕРШИЙ”. НАПИСАННЯ ЦИФРИ 1

Мета: ознайомити учнів з числом і цифрою 1, з поняттями “один – багато”, “перший”; учити писати цифру 1; зіставляти цифру і число; формувати навички усної лічби; виховувати старанність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Весела лічба

Мама булочки спекла,

По одній всім роздала:

Галі, Наді

і Юркові,

І пухнастому котові,

Дідусеві і бабусі,

І малесенькій Катрусі.

Доки котик позіхав –

Песик булочку украв.

– Скільки булочок роздала матуся?

2. Гра “Ланцюжок”

Учитель починає, учні поодинці продовжують лічбу “ланцюжком”.

Лічба від 1 до 4; від 5 до 9; від 3 до 10.

3. Лічба предметів. Гра “Чарівні фігурки”

– Викладіть у 1-му ряду – 5 квадратиків, а в 2-му – 4 кружечки.

– Чого більше – квадратиків чи кружечків?

– Що треба зробити, щоб їх стало порівну?

– Покажіть четвертий квадрат, рахуючи справа наліво.

– Покажіть перший кружечок

ліворуч.

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1. Бесіда

– Поміркуємо: один зошит, один олівець, одна квітка, одне яблуко. Це багато чи мало? Напевно, це мало.

– А зараз прислухайтесь до слів: один, самотній, один-однісінький на всьому білому світі.

Це людина, у якої немає близьких: ані батьків, ані братів, ані сестер.

Як живеться самотній людині? Так, важко і страшно. Отже, один – означає мало.

А зараз подивимося на це число з іншого боку. Хто для нас найдорожчий? Це наша мама. І у кожного вона тільки одна. Ми з вами живемо на планеті Земля – і це наш єдиний будинок, і у кожного з нас одна Батьківщина – місце, де ми народилися.

– А зараз подивіться на небо. Що ви там бачите?

– Правильно, Сонце, яке зігріває нас своїми ніжними променями, небо, яке манить глибиною своєї синяви. І Сонце у нас одне, і небо – теж.

Отже, одна у людини мама, одна Земля, на якій живемо, одне Сонце, одна Батьківщина.

А що для нас означають ці слова? А означають вони дуже багато.

2. Робота за підручником (с. 12)

Завдання 1

1) Скільки козенят? Скільки кульок?

– Що ще на малюнку одне?

– Цифрою 1 позначають число один.

2) Ознайомлення з друкованою і рукописною цифрою 1.

– На що вона схожа? (Стріла, олівець, цвях)

ЧИСЛО І ЦИФРА 1. ПОНЯТТЯ ОДИН

Ось один, чи одиниця,-

І тонка, й пряма, як спиця.

С. Маршак

Завдання 2

– Що означає цифра 1 на малюнку?

– Скільки одиниць?

Завдання 3

– Що ви бачите на малюнку?

– Хто один? Кого багато? Скільки елементів у множині рибок в акваріумі? У множині ластівок на дроті?

– Розгляньте малюнок потяга. Скільки в ньому вагонів? Як ви вважаєте, чому? Хто перший пасажир?

3. Робота в зошиті. Написання цифри 1

1) Пояснення вчителя.

– Цифра 1 складається з двох елементів – паличок, одна з яких коротша за іншу. Спочатку пишуть маленьку паличку. Починають писати її трохи вище за центр клітини і ведуть до верхнього правого кута клітини. Потім пишуть основну похилу паличку від верхнього правого кута до середини нижньої сторони клітини.

2) Імітація написання цифри 1 у повітрі.

“I-раз, і-два, i-три”. “І” – підняти руку, “раз” – руку опустити.

3) Написання цифри 1 у зошиті.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ (див. Додаток до уроку)

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

Читання й обговорення вірша

В кенгуру сумує син,

Бо у мами він один.

Сумно місяць поглядає –

В нього братика немає.

А у сонця є сестрички –

І щасливе в нього личко:

Ясні зірочки малі

Веселять його вгорі.

Л. Савчук

ДОДАТОК ДО УРОКУ 6

1. Гра “Цифровий конструктор”

– Викладіть цифру 1 з геометричних фігур.

Наприклад:

ЧИСЛО І ЦИФРА 1. ПОНЯТТЯ ОДИН

2. Гра “Хованки”

– Де сховалася цифра 1?

ЧИСЛО І ЦИФРА 1. ПОНЯТТЯ ОДИН

3. Гра “Міркуємо разом”

– Червона Шапочка зібралася на гостину до бабусі. Вона може піти пішки, сісти на автомобіль або полетіти на літаку. Що обере Червона Шапочка, щоб швидше дістатися до бабусі? Чому?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЧИСЛО І ЦИФРА 1. ПОНЯТТЯ “ОДИН