Додаток до уроку 94

Фонетика. Орфоепія. Орфографія

Додаток до уроку 94

> Прослухайте уважно текст.

ЩО ТАКЕ ДРУЖБА?

Одного разу замислилася я над поняттям “дружба” і зрозуміла, що точного визначення дати йому не можна. Зрозуміло, що це “особливий тип моральних стосунків між людьми”. Але в чому ж його особливість?

На мою думку, у дружбі найголовніше – вірність та довіра. Ці поняття мають певний взаємозв’язок. Справжній друг – це та людина, якій можна довірити будь-яку таємницю і бути при цьому повністю впевненим та спокійним у тому,

що вона не буде розголошена. Друг – це людина, яка буде з Вами й у хвилини радості, і смутку. Вона буде справді щиро радіти Вашому успіху та сумувати через Ваші невдачі.

Але не слід ідеалізувати друга. Усі ми люди, у нас різні характери та звички. Не можна сваритися з людиною лише через те, що у Вас різні смаки.

Існує вислів: “Дружба – це дорогоцінний камінь, який важко знайти, але надто просто втратити”. Це й справді так. Для того щоб знайти справжнього друга, не достатньо одного дня. Інколи на це потрібні роки. Щоб покращити свої стосунки з людьми, слід уміти вислуховувати, давати поради тому, хто цього

потребує, співчувати, а також цікаво розповідати, піднімати настрій іншим.

Дружба – поняття для кожної людини своє. І кожен чекає від свого друга різного. Але одне слід пам’ятати: друг також чогось від Вас чекає. Велика мудрість криється в словах: “Незначні люб’язності зміцнюють дружбу”.

Будь-яка людина важко переносить самотність, тому слід прикладати певні зусилля та постійно працювати над собою. Для того щоб мати друзів, треба самому вміти бути другом.

Отже, усі ми різні. Маємо різну зовнішність, характер, здійснюємо різні вчинки. Але слід пам’ятати, що будь-кому приємно, коли ним цікавляться, вислуховують, намагаються допомогти. І роблять це безкорисно. “Ніколи ще щастя не ставило людину на таку висоту, щоб вона не потребувала друга” (Сенека). (З журналу)

> Виконайте тестове завдання.

1. До якого стилю належить текст?

А Художнього;

Б наукового;

В публіцистичного.

2. Що, на думку автора тексту, є найважливішим у дружбі?

А Вміння допомогти;

Б взаєморозуміння та вміння прощати;

В вірність та довіра.

3. Закінчте речення: “Не можна сваритися з людиною лише через те, що у Вас різні…”:

А смаки;

Б думки;

В погляди.

4. Автор стверджує, що для того, щоб знайти справжню дружбу, потрібні…

А дні;

Б роки;

В місяці.

5. Що, на думку автора тексту, потрібно для того, щоб мати друзів?

А Робити добро оточуючим;

Б шукати справжнього друга;

В самому вміти бути другом.

6. Що зміцнює дружбу?

А Прояви довіри;

Б незначні люб’язності;

В подарунки.

Правильні відповіді

1

2

3

4

5

6

В

В

А

Б

В

Б

> Прочитайте прислів’я про дружбу. Дайте тлумачення кожному.

1. Без вірного друга велика туга. 2. Не той друг, хто медом маже, а той, хто правду каже. 3. Чоловік без друга – що їжа без солі. 4. Дружба родиться в біді, а гартується в труді. 5. Дружба – як дзеркало: розіб’єш, не складеш.

> Які ще прислів’я та приказки про дружбу ви знаєте?

> Підготуйте монологічне висловлювання з теми “Справжня дружба у моєму житті”.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Додаток до уроку 94