ДОДАВАННЯ ДЕКІЛЬКОХ ДОДАНКІВ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРА ТРИКУТНИКА

Мета: закріплювати вміння учнів застосовувати сполучний і переставний закони додавання для раціональних обчислень, виконувати додавання і віднімання багатоцифрових чисел письмово; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати мислення; виховувати інтерес до предмета.

ХІД УРОКУ

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. КОНТРОЛЬ, КОРЕКЦІЯ І ЗАКРІПЛЕННЯ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання

2. Усні обчислення

Гра “Будь уважним!”

Учитель називає число, одному з учнів кидає м’ячик, а той, назвавши відповідь, повертає

його вчителеві.

– Збільшіть на два десятки кожне з чисел.

460; 685; 60 843; 90 500; 70 000; 3480.

– Назвіть відповідь задачі тільки в разі, коли вона розв’язується відніманням.

– На гілці сиділо 12 пташок. 3 пташки полетіли. Скільки пташок залишилося? (12 – 3 = 9 (пташок))

– 3 одного куща смородини зібрали 16 кг ягід, а з другого – 19 кг. На скільки кілограмів більше зібрали з другого куща? (19 – 16 = 3 (кг))

– На одному кущі дозріли 14 помідорів, а на другому – 27 помідорів. Скільки помідорів дозріли на двох кущах? (14 + 27 = 41 (п.))

– В одному ящику 17 кг печива. Скільки кілограмів печива в чотирьох таких

ящиках? (17 • 4 = 68 (кг))

– У книзі 420 сторінок. Олег прочитав 90 сторінок. Скільки сторінок залишилося прочитати Олегу? (420 – 90 = 330 (стор.))

Завдання 412

ДОДАВАННЯ ДЕКІЛЬКОХ ДОДАНКІВ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРА ТРИКУТНИКА

3. Фізкультхвилинка

III. РОЗВИТОК МАТЕМАТИЧНИХ ЗНАНЬ

1. Розв’язування прикладів

Завдання 413

– Розв’яжіть приклади з коментуванням.

Учні переставляють доданки, виконуючи додавання зручним способом.

25 + 43 + 35 + 37 + 20 = 25 + 35 + 43 + 37 +20 = 160;

180 + 230 + 20 + 70 = 180 + 20 + 230 + 70 = 500.

Завдання 414

– Розв’яжіть з коментуванням.

ДОДАВАННЯ ДЕКІЛЬКОХ ДОДАНКІВ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРА ТРИКУТНИКА

Завдання 415

– Перевірте, чи правильно виконано додавання.

Учні записують приклади в зошитах, двоє учнів працюють біля дошки, коментують відповіді.

ДОДАВАННЯ ДЕКІЛЬКОХ ДОДАНКІВ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРА ТРИКУТНИКА

Завдання 416 (виконується аналогічно)

ДОДАВАННЯ ДЕКІЛЬКОХ ДОДАНКІВ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРА ТРИКУТНИКА

2. Робота над задачами

Завдання 417

– Ознайомтеся з текстом задачі. Запишіть коротку умову. Порівняйте текст з коротким записом задачі. Складіть план розв’язання. Розв’яжіть задачу самостійно з подальшою взаємоперевіркою.

ДОДАВАННЯ ДЕКІЛЬКОХ ДОДАНКІВ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРА ТРИКУТНИКА

1) 806 + 556 = 1362 (км) – довжина Дністра;

2) 1362 + 839 = 2201 (км) – довжина Дніпра;

ДОДАВАННЯ ДЕКІЛЬКОХ ДОДАНКІВ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРА ТРИКУТНИКА

(806 + 556) + 839 = 2201 (км)

Завдання 418

– Що називають периметром? (Суму довжин сторін многокутника)

– Запишіть формулу для знаходження периметра трикутника.

Р? = а + b + с.

– Що дано в задачі? Що невідомо?

А – 4 см 8 мм

B – 3 см 9 мм

С – ?

Р? – 12 см 6 мм

– Як знайти невідому сторону? (Від суми трьох доданків відняти суму двох доданків, отримаємо третій доданок.)

1) 48 + 39 = 87 (мм) – довжина першої і другої сторін;

2) 126-87 = 39 (мм) = 3 см 9 мм – довжина третьої сторони.

IV. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Завдання 419; 420 (с. 68).

V. ПІДСУМОК УРОКУ

– Чого вчилися на уроці?

– Як знайти периметр многокутника?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ДОДАВАННЯ ДЕКІЛЬКОХ ДОДАНКІВ. ЗАДАЧІ НА ЗНАХОДЖЕННЯ ПЕРИМЕТРА ТРИКУТНИКА