ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ


Мета: повторити додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд; удосконалювати вміння розв’язувати прості і складені задачі; розвивати увагу, навички самоконтролю; виховувати працьовитість.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 156, завдання 22; 23)

Завдання 22

– Прочитайте розв’язання рівнянь.

Завдання 23

– Яка довжина ламаної? Прочитайте


розв’язання зручним способом.

2. Усна лічба

1) Робота за таблицею.

Доданок

34

56

Зменшуване

51

75

Доданок

37

45

Від’ємник

28

43

Сума

Різниця

2) Гра “Потяг”.

У кожному ряду – картки з однаковим завданням. У картці записані числа, але немає знаків. Учні “ланцюжком” виконують завдання.

ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

3) Розташуйте задані приклади в порядку зростання другого доданка.

А) 5 + 56

Б) 5 + 26

В) 5 + 46

Г) 5 + 66

Д) 5 + 36

– Чому дорівнює сума в прикладі, записаному першим?

– Чому дорівнює сума в прикладі, записаному останнім?

– На скільки збільшилася сума при переході від першого прикладу до другого?

– Як зміниться сума, якщо один доданок збільшити на кілька одиниць; зменшити на кілька одиниць?

3. Розв’язування задач

1) В одній каністрі було 20 л бензину, а в іншій – на 3 л менше. Скільки літрів бензину було в двох каністрах?

2) Робітник виготовив 8 деталей. Після цього йому залишилося виготовити на 6 деталей більше, ніж він виготовив. Скільки всього деталей мав виготовити робітник?

4. Хвилинка каліграфії

– Запишіть усі числа, названі під час лічби четвірками, починаючи з 4 і закінчуючи числом 40.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми повторимо додавання двоцифрових чисел з переходом через розряд.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Пояснення кожного способу обчислення

ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

2. Обчислення виразів, значення яких більше ніж 50

ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

3. Робота за таблицею

– Розгляньте таблицю і дайте відповіді на запитання.

1) Як зміниться різниця, якщо зменшуване збільшити на кілька одиниць?

2) Як зміниться різниця, якщо від’ємник збільшити на кілька одиниць?

Зменшуване

8

10

15

15

10

8

Від’ємник

6

6

6

8

8

8

Різниця

Фізкультхвилинка

4. Розв’язування задач

1) В автопарку 9 маршрутних таксі, а решта – автобуси. Усього 40 автомобілів. На скільки більше автобусів, ніж таксі?

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.

2) Даний прямокутник зі сторонами 2 і 3 см. Накресліть прямокутник, сторони якого в 3 рази більше, ніж у даного. Знайдіть периметр нового прямокутника. (Повторити, як знайти периметр многокутника, за форзацем підручника.)

3) Складіть три задачі, розв’язаннями яких є вирази:

ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

5. Офтальмологічна пауза

6. Розв’язування логічної задачі

Катя прочитала за місяць удвічі менше книг, ніж Толя, і на три книги більше, ніж Даша. Усього вони прочитали 17 книг. Скільки прочитав кожен?

Відповідь: 5; 10; 2.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 156, завдання 25; 26.



1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Мовлення як предмет стилістики і культури мовлення.
Ви зараз читаєте: ДОДАВАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ З ПЕРЕХОДОМ ЧЕРЕЗ РОЗРЯД. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ