ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК

АРИФМЕТИЧНІ ДІЇ МНОЖЕННЯ ТА ДІЛЕННЯ (продовження)

Урок 132. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК

Мета: повторити усну і письмову нумерацію чисел першої сотні, випадки додавання і віднімання, пов’язані з нумерацією; вправляти учнів у побудові відрізків; розвивати мислення, пам’ять; виховувати акуратність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 151, завдання 1024; 1025)

Завдання 1024

– Прочитайте вирази у порядку зростання

відповідей.

Завдання 1025

– У скільки разів менше бензину залили в бак мопеда?

2. Усна лічба (за вибором учителя)

3. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

– Числа 35; 28; 75; 19; 93; 87 запишіть у порядку спадання.

4. Математичний диктант

1) Запишіть цифрами числа: вісімнадцять, тридцять дев’ять, п’ятдесят шість, сорок два, сімдесят чотири.

2) Запишіть числа, що складаються:

А) з п’яти десятків і трьох одиниць;

Б) з семи десятків і п’яти одиниць;

В) з чотирьох десятків і дев’яти одиниць.

3) На городі працювали 10 хлопчиків, а дівчаток на 4 менше. Скільки дівчаток було на

городі?

4) Школярі працювали в саду. У перший день вони зібрали 20 ящиків яблук, а в другий день – на 10 ящиків більше. Скільки ящиків яблук зібрали школярі в другий день? Скільки ящиків зібрали за два дні?

5. Запис та обчислення знань виразів

– Суму чисел 4 і 6 помножити на 8.

– Число 9 помножити на різницю чисел 12 і 4.

– Різниця добутку чисел 7 і 9 і їх суми.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми повторимо додавання і віднімання двоцифрових чисел без переходу через десяток.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Робота за підручником (с. 153-154)

Завдання 1026

Учні записують найбільше і найменше двоцифрові числа та їх різницю. Один учень працює біля дошки.

Завдання 1027

Учні з місця складають приклади, записуючи у вигляді суми розрядних доданків за зразком кожне з поданих чисел: 75; 26; 62; 88.

Завдання 1028. Самостійне виконання завдання

Учні вимірюють поданий відрізок і креслять у зошиті відрізок, на 3 см довший від поданого. Його довжину спочатку записують у сантиметрах, а потім – у дециметрах і сантиметрах.

Завдання 1029. Самостійне виконання завдання Один учень працює біля дошки.

Завдання 1030. Усне виконання завдання Учні коментують, як виконали обчислення.

Завдання 1031*. Коментоване розв’язання завдання

Учні добирають цифри, щоб нерівність була правильною.

11 – 9 < 3

10 – 9 < 3

10 – 8 < 3

Завдання 1032

Учні складають план розв’язання задачі:

1) Скільки кілограмів цибулі зібрали з першої і другої грядок разом?

2) Скільки кілограмів цибулі зібрали з третьої грядки?

3) На скільки кілограмів цибулі менше зібрали з першої грядки, ніж із третьої?

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують розв’язання задачі у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

2. Фізкультхвилинка

3. Самостійна робота

ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК

2) На одну сторінку альбому входить 6 фотографій. Скільки сторінок альбому займуть: 42 фотографії? 48 фотографій? 54 фотографії?

4. Офтальмологічна пауза

5. Розв’язування логічної задачі

Костик уважає, що квиток, куплений у кондуктора в автобусі або в трамваї, може приносити щастя. Для цього треба, щоб сума перших трьох цифр його шестицифрового номера і сума останніх його цифр були рівні між собою. Одного разу в автобусі йому дістався щасливий квиток. Костик заховав його. А коли потім вийняв з кишені, то побачив, що остання цифра стерлася. Перші ж п’ять цифр були такі: 32875. Допоможіть Костику відновити номер квитка.

Розв’язання.. Номер квитка виглядає так: 32875*. Оскільки квиток щасливий, то 3 + 2 + 8 = 7 + 5 + [ ], звідки і виходить відповідь.

Відповідь: 328751.

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 154, завдання 1033; 1034.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ДВОЦИФРОВИХ ЧИСЕЛ БЕЗ ПЕРЕХОДУ ЧЕРЕЗ ДЕСЯТОК