Додавання і віднімання мішаних чисел

Урок № 20

Тема. Додавання і віднімання мішаних чисел

Мета: відпрацювати навички використання алгоритмів додавання і віднімання мішаних чисел.

Тип уроку: застосування вмінь та навичок.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

@ Оскільки завдання є досить об’ємними, для економії часу вчителеві можна або самотужки, або попросити “сильних” учнів (перевіривши на перерві правильність виконання завдань) записати відповіді вправ домашнього завдання. У разі необхідності найскладніші завдання (вчитель може передбачити,

які саме) записати з розв’язанням заздалегідь за дошкою.

Після цього можна ще раз звернутися до ключових моментів цього розділу під час виконання усних вправ.

1. Обчисліть:

Додавання і віднімання мішаних чисел

Додавання і віднімання мішаних чисел

Додавання і віднімання мішаних чисел

2. Виконайте дії: Додавання і віднімання мішаних чисел; Додавання і віднімання мішаних чисел; Додавання і віднімання мішаних чисел; Додавання і віднімання мішаних чисел; Додавання і віднімання мішаних чисел; Додавання і віднімання мішаних чисел; Додавання і віднімання мішаних чисел.

3. Знайдіть НСЗ для дробів: Додавання і віднімання мішаних чисел і Додавання і віднімання мішаних чисел; Додавання і віднімання мішаних чисел

class=""/> і Додавання і віднімання мішаних чисел; Додавання і віднімання мішаних чисел і Додавання і віднімання мішаних чисел; Додавання і віднімання мішаних чисел і Додавання і віднімання мішаних чисел.

4. Запишіть числа Додавання і віднімання мішаних чисел; Додавання і віднімання мішаних чисел; Додавання і віднімання мішаних чисел у вигляді мішаних чисел, щоб їх дробова частина була правильним дробом.

Картки з індивідуальним завданням бажано заповнити для “сильних” учнів і для учнів “слабких” або таких, що не встигають за темпом виконання усних вправ.

Для “сильних”

Картка 20.1

Виконайте дії:

1) Додавання і віднімання мішаних чисел;

2) Додавання і віднімання мішаних чисел; 3) Додавання і віднімання мішаних чисел

Для “слабких”

Картка 20.2

Закінчіть виконання дій (впишіть правильні числа)

1) Додавання і віднімання мішаних чисел ;

2) Додавання і віднімання мішаних чисел.

II. Актуалізація опорних знань

Здійснюється як під час перевірки домашнього завдання, так і під час виконання пропонованих вправ.

III. Відпрацювання навичок

@ 1) Єдиним засобом для відпрацювання навичок додавання і віднімання мішаних чисел є розв’язування якомога більшої кількості відповідних завдань. Щоб заохотити і внести елементи гри у хід уроку, можна традиційні вправи з підручника “закодувати” (запропонувати кілька варіантів відповідей до кожного прикладу, врахувавши типові помилки учнів, і кожному варіанту відповіді присвоїти певну літеру. В разі правильного виконання цих завдань учень отримує ключове слово уроку).

2) Окрім відпрацьованих навичок додавання і віднімання мішаних чисел, слід звернути увагу й на інші важливі моменти:

А) використання властивостей додавання і віднімання;

Б) порядок виконання дій у виразах, що містять їх більш ніж 2.

Система задач на урок може бути такою: Виконайте дії:

1. а) Додавання і віднімання мішаних чисел; б) Додавання і віднімання мішаних чисел; в) Додавання і віднімання мішаних чисел.

2. а) Додавання і віднімання мішаних чисел; б) Додавання і віднімання мішаних чисел; в) Додавання і віднімання мішаних чисел; г) Додавання і віднімання мішаних чисел; д) Додавання і віднімання мішаних чисел.

3. Знайдіть значення виразу найбільш зручним способом (дивись на знаменники!):

А) Додавання і віднімання мішаних чисел; б) Додавання і віднімання мішаних чисел; в) Додавання і віднімання мішаних чисел; г) Додавання і віднімання мішаних чисел; д) Додавання і віднімання мішаних чисел; е) Додавання і віднімання мішаних чисел.

4. Спростіть вираз (властивості додавання і віднімання)
а) Додавання і віднімання мішаних чисел; б) Додавання і віднімання мішаних чисел; в) Додавання і віднімання мішаних чисел; г) Додавання і віднімання мішаних чисел; д) Додавання і віднімання мішаних чисел; е) Додавання і віднімання мішаних чисел.

5. Знайдіть значення виразу Додавання і віднімання мішаних чисел, якщо: а) Додавання і віднімання мішаних чисел, Додавання і віднімання мішаних чисел; б) Додавання і віднімання мішаних чисел, Додавання і віднімання мішаних чисел.

6. Не обчислюючи значень виразів, з’ясуйте, який зі знаків (>, <, =) необхідно поставити між виразами і поясніть, чому:

А) Додавання і віднімання мішаних чисел і Додавання і віднімання мішаних чисел; б) Додавання і віднімання мішаних чисел і Додавання і віднімання мішаних чисел; в) Додавання і віднімання мішаних чисел і Додавання і віднімання мішаних чисел; г) Додавання і віднімання мішаних чисел і Додавання і віднімання мішаних чисел.

IV. Підсумки уроку

Учитель знову звертає увагу учнів на зміни конспекту 13 і наголошує, що у випадку, коли це дозволяють умови, можна використовувати не тільки названі алгоритми, але й і вивчені раніше властивості.

V. Домашнє завдання

1. Виконайте дії:

А) Додавання і віднімання мішаних чисел; б) Додавання і віднімання мішаних чисел; в) Додавання і віднімання мішаних чисел; г) Додавання і віднімання мішаних чисел; д) Додавання і віднімання мішаних чисел; е) Додавання і віднімання мішаних чисел.

2. Знайдіть значення виразу Додавання і віднімання мішаних чисел, якщо: а) Додавання і віднімання мішаних чисел, Додавання і віднімання мішаних чисел; б) Додавання і віднімання мішаних чисел, Додавання і віднімання мішаних чисел.

3. Перша сторона трикутника дорівнює Додавання і віднімання мішаних чисел м, друга сторона на Додавання і віднімання мішаних чисел м коротша від першої, а третя – на Додавання і віднімання мішаних чисел м довша від другої. Знайдіть периметр трикутника.

4. Виконайте дії у звичайних, а потім у десяткових дробах: а) Додавання і віднімання мішаних чисел; б) Додавання і віднімання мішаних чисел; в) Додавання і віднімання мішаних чисел.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Додавання і віднімання мішаних чисел