Естрадна масова пісня: Р. Паулс “Маестро”, В. Вавілов “Місто золоте”, І. Дунаєвський “З піснею по життю”. Музика і наша свідомість. Робота над піснею “Yesterday”

8 КЛАС

I семестр

Тема 1. Відлуння епох у музичному мистецтві

Тема. Музичне мистецтво і сучасність

Урок 12

Тема уроку. Естрадна масова пісня: Р. Паулс “Маестро”, В. Вавілов “Місто золоте”, І. Дунаєвський “З піснею по життю”.

Музика і наша свідомість. Робота над піснею ” Yesterday “

Мета уроку: закріпити з учнями теоретичний матеріал; формувати естетичний смак до музики; розвивати музичну пам’ять та співацькі навички виховувати інтерес до музики.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: магнітофон,

аудіо-записи, фортепіано, портрети композиторів.

Хід уроку

I. Організація класу до уроку.

1. Музичне вітання.

2. Оголошення теми уроку.

II. Розспівування та сольфеджування вправи.

Естрадна масова пісня: Р. Паулс Маестро, В. Вавілов Місто золоте, І. Дунаєвський З піснею по життю. Музика і наша свідомість. Робота над піснею Yesterday

1. Характеристика вправи.

– Яка тональність вправи? Розмір?

– Які знаки альтерації?

– Чим характерний початок вправи?

2. Сольфеджування вправи з тактуванням.

III. Робота над піснею “Yesterday”.

Опрацювання усього тексту пісні, звертаю увагу на ритм, динаміку, дихання. Бажаючих опитую на оцінку.

IV. Бесіда.

Музичне мистецтво охоплює всі грані психоемоційного життя

людини – не тільки уяву і почуття, а й думку. Звідси його величезне значення у розвитку свідомості і самосвідомості. Чим більшу цінність має музика для нас, тим повніше актуалізується естетичний смак до неї в процесі сприймання. Послухайте два твори (вибір вчителя) та скажіть:

– Чим сподобався вам цей твір?

– Що ви собі уявили під час слухання?

– Що заважає вам сприймати повноцінно цей твір?

– Що ви можете сказати про ритм, метр, розмір цих творів?

V. 1. Продовження подорожі стежками естрадної музики. Вокально-інструментальні ансамблі появилися і в Росії, і в Україні, і в Білорусії: “Самоцветы”, “Машина времени”, “Смерічка”, “Свитязь”, “Ватра” “Піснярі”.

Різноманітні за тематикою та образним змістом пісні виконувались масово. Молоді композитори теж працюють в найулюбленішому серед широких мас музичному жанрі.

Українська масова пісня разом з піснями інших республік крокувала в ногу з життям, відбиваючи різні сторони життя.

Великий внесок у розквіт джазової музики вніс український композитор Ісаак Дунаєвський, який у 30-х роках XX ст. звертається до кіно-музики. Він стає творцем нового жанру – музичної кінокомедії. Пісні, написані для кіно, щойно ставали почутими з кіноекрану, відразу робилися шлягерами. Сказане повною мірою стосується пісні з кінофільму “Веселі хлоп’ята”, яка звучить на початку фільму.

2. Слухання пісні “З піснею в життя”. Поряд з українськими композиторами своєю музикою прославився композитор-пісняр з Прибалтики Раймонд Паулс, який написав багато пісень для Алли Пугачової. Серед них і пісня “Маестро”

3. Слухання пісні “Маестро” та характеристика прослуханого.

– Чим захоплюють вас ці пісні?

– Чому їх називають масовими?

– Чи можна їх віднести до легкої танцювальної музики?

– Що характерно для темпу цих творів?

VI. Підсумок уроку.

Мук здолати не зумів.

Як потрібен ти,

Я лиш зараз зрозумів!

Разом, вір,

Щастя полум’я ми віднайдем,

Світлу мить кохання повернем,

Не будеш ти вчорашнім днем.

Знову день прийшов,

Мук здолати не зумів.

Як потрібен ти,

Я лиш зараз зрозумів.

V. Підсумок уроку


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Естрадна масова пісня: Р. Паулс “Маестро”, В. Вавілов “Місто золоте”, І. Дунаєвський “З піснею по життю”. Музика і наша свідомість. Робота над піснею “Yesterday”