ГРУША – НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ

ГРУША

У саду зазвичай вирощуються груші літніх, осінніх і зимових сортів. Груша більш вимоглива до тепла, структури й родючості грунту, ніж яблуня. Квітки груші часто ушкоджуються весняними заморозками. Більшість сортів груші вимагає перехресного запилення.

Вік плодоносіння груші на сильнорослих підщепах 5-10 років, на слаборослих – 3-6 років. Груша, щеплена на айву, має карликовий вигляд. Груша, щеплена на сіянцеві підщепи, має кореневу систему, яка глибоко проникає в грунт, тому

дорослі дерева легше переносять нестачу вологи у верхніх шарах грунту, ніж надлишок у глибших.

Тривалість життя груші становить 80-120 років. Для регулярного плодоносіння й високої якості плодів їй потрібно не менше 110-120 днів із середньодобовою температурою не нижче 15 °С. Вирощувати грушу найкраще на суглинних, супіщаних грунтах з гарною структурою. Великоплідні сорти слід висаджувати на захищених від вітру ділянках, що добре прогріваються, а для захисту від опіків потрібно прищеплювати в крону зимостійких сортів. Груша є світлолюбною рослиною, тому при садінні стежать, щоб саджанці не затінювалися іншими рослинами, оскільки це може відкласти початок плодоносіння.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ГРУША – НАСІННЯЧКОВІ КУЛЬТУРИ