Інструменти симфонічного оркестру. Синкопа. Робота над піснею “Моя земля”. Слухання музики. Й. Штраус. “Вальс”

6 КЛАС

Тема 2. Я і музика

Урок 30

Тема уроку. Інструменти симфонічного оркестру. Синкопа. Робота над піснею “Моя земля”. Слухання музики. Й. Штраус. “Вальс”

Мета уроку: дати дітям поняття про синкопу та застосувати її у мелодичній вправі; закріпити знання про склад симфонічного оркестру та роль інструменту в оркестрі, формувати вокально-хорові навички та музично-ритмічний слух; виховувати інтерес до музики.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: склад симфонічного оркестру – таблиця та ілюстрація, магнітофон,

аудіо-запис, портрет Й. Штрауса.

Хід уроку

І. Організація класу до уроку.

1. Музичне вітання.

2. Оголошення теми уроку.

II. Розспівування.

1. Спів мажорного звукоряду на різних штрихах.

2. Спів вправ на розвиток дикції та артикуляції.

III. Пояснення нового матеріалу.

Діти, ми з вами вчили, що у кожному такті І доля сильна, інша – слабка чи відносно сильна, відповідно до розміру. Але є пісні, у яких в деяких тактах акцент зміщений в бік слабкої долі.

Такі наголоси – акценти ви можете почути у II ч. симфонічної сюїти “Веснянка” М. Вериківського. Ці зміщення акценту із сильної долі на слабку

називають синкопою. Синкопи характерні для народної танцювальної музики, а особливо для коломийок. Ось погляньте на вправу і знайдіть синкопу (Синкопи у II і VI тактах). Просольфеджуємо цю вправу.

Інструменти симфонічного оркестру. Синкопа. Робота над піснею Моя земля. Слухання музики. Й. Штраус. Вальс

IV. Роботу над піснею “Моя земля” М. Мозгового слід почати з повторення І куплету, щоби переконатися, чи діти засвоїли мелодію пісні. Далі працюю над чистотою інтонування, дикцією та характером виконання.

V. Слухання музики.

1. Вступна бесіда.

Придунайські долини Австрії з їх лісами, садами, виноградниками, і сам голубий Дунай оспівані в багатьох народних піснях, а також у творах професійних австрійських композиторів: В. Моцарта, Й. Гайдна, які писали легку доступну музику. Але найбільш прославилися “Віденськими вальсами” сім’я Штраусів особливо два Йогани – батько і син, який увійшов в історію світової музики XIX ст. Твори Й. Штрауса-сина тісно пов’язані з віденським музичним житгям, що яскраво проявилося в побутовому танці. Й. Штраус – видатний австрійський композитор, скрипаль, диригент, творець віденської класичної оперети. Серед його різноманітних за характером творів значне місце посідають вальси. Штрауса називають “королем вальсу”, бо він збагатив цю форму танцю, витворив його класичний тип. Це “Весняні голоси”, “Казки віденського лісу”, “На березі голубого Дунаю”, який ви сьогодні послухаєте.

2. Діти слухають вальс і готують відповіді на питання.

– Якій групі симфонічного оркестру надає перевагу у виконанні вальсу? .

– Які ще групи інструментів симфонічного оркестру ви знаєте?

– Які риси характерні для композиторського стилю Й. Штрауса?

3. Повторне слухання.

VI. Підсумок уроку.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Інструменти симфонічного оркестру. Синкопа. Робота над піснею “Моя земля”. Слухання музики. Й. Штраус. “Вальс”