ІВАН ПАВЛОВИЧ ПУЛЮЙ (1845-1918)

Розділ 1. ПОЧИНАЄМО ВИВЧЕННЯ ФІЗИКИ

§7. ВИДАТНІ ВЧЕНІ – НАШІ СПІВВІТЧИЗНИКИ

Багато видатних фізиків і інженерів, що здобули світову славу, народилися в Україні, працювали й працюють тут сьогодні. В одному параграфі ми зможемо розповісти тільки про деяких з них. Щоб нариси про вчених відповідали перебігу історії науки, ми розташували ці нариси за роком народження вченого.

Читаючи про досягнення вчених, ви познайомитеся з науковими термінами, значення яких буде докладніше розкрито під час подальшого вивчення фізики.

ІВАН ПАВЛОВИЧ

ПУЛЮЙ (1845-1918)

ІВАН ПАВЛОВИЧ ПУЛЮЙ (1845 1918)

Народився на Тернопільщині. Після закінчення Тернопільської гімназії вирушив пішки для навчання у Віденському університеті. Став деканом першого в Європі електротехнічного факультету в Празькому політехнічному інституті. Іван Пулюй стояв біля витоків відкриття рентгенівських променів: саме він отримав перші високоякісні рентгенограми. Усі експерименти вчений проводив із вакуумними трубками власної конструкції. Він приділяв увагу також проблемам молекулярної фізики, дослідженню властивостей та природи катодних променів, першим дослідив світіння неону. За участі Пулюя введено в дію першу в Європі електростанцію, що виробляла змінний струм.

Іван Пулюй був також висококваліфікованим спеціалістом із стародавніх мов.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ІВАН ПАВЛОВИЧ ПУЛЮЙ (1845-1918)