Кімнатні рослини. Практична робота. Догляд за кімнатними рослинами

СВІТ ЖИВОЇ ПРИРОДИ

Урок 31

Тема. Кімнатні рослини. Практична робота. Догляд за кімнатними рослинами

Мета: ознайомити учнів із різноманітністю кімнатних рослин; виховувати прагнення доглядати за кімнатними рослинами.

ХІД УРОКУ

I. Організаційний момент

>> Вправа “Погода”

– Яка зараз пора року?

– Який місяць?

– Яке число?

– Тепло чи холодно надворі?

– Який стан неба?

– Яка температура повітря?

– Чи були сьогодні протягом дня опади?

II. Повідомлення теми і мети уроку

>> Читання

вірша

КІМНАТНІ КВІТИ

Кімнатні квіти я люблю

То пещу їх, то поливаю,

То з ними тихо говорю,

То їм пісні на сон співаю.

Вони всміхаються мені –

Вони – живі, красиві…

– Сьогодні на уроці ми ознайомимося із кімнатними рослинами і поговоримо про догляд за ними.

III. Вивчення нового матеріалу

1. Бесіда про кімнатні рослини

– Що у нас на підвіконні росте, дихає і живиться? (Кімнатні рослини)

– Назвіть відомі вам кімнатні рослини.

– Як ви вважаєте, чи не замалий горщик для нашої герані?

– Можливо, якщо її більше поливати, то й не потрібно змінювати горщик,

нехай живе в маленькому?

– Можна поставити герань на тумбочку в темний кут?

– Отже, які умови потрібні для життя рослин? (Тепло, світло, вода, земля)

– Чому все це необхідно кімнатним рослинам? (Вони дихають, живляться, ростуть.)

– До якої природи належать кімнатні рослини? (До живої природи)

2. Ознайомлення з кімнатними рослинами: кактусом, бегонією, фіалкою, сансев’єрою

Учитель називає рослину, пропонує розглянути її зовнішній вигляд – будову стебла, форму й забарвлення листя, квітів, розповісти, як доглядати, куди поставити, щоб рослина добре росла.

– Який колір листя? (Світло-темно-зелений)

– Які листочки? (Гладенькі, пухнасті, блискучі)

– Чи є гілочки? Які вони? (Короткі, довгі)

Називаючи наукові назви рослин, доцільно розповісти дітям про те, що одну й ту саму рослину називають по-різному, наприклад, алое – столітник, аспідістра – дружна сімейка, бальзамін – вогник тощо.

– Зазвичай, народні назви дуже влучні. Наприклад, аспідістру називають “дружною сімейкою” тому, що її листя з’являється і росте водночас, рослина швидко розвивається. Бальзамін називають “вогником” за яскравий колір квітів.

Спеціально вчити з дітьми назви кімнатних рослин не потрібно. Але під час спостережень або догляду за рослиною слід завжди називати її правильно. Так діти зможуть запам’ятати найскладніші назви.

На уроці можна виготовити таблички з написами назв кімнатних квітів і повісити на гілочки розглянутих рослин.

3. Гра “Що на що схоже?”

– На що схожий кактус?

– На що схожі листочки бегонії, сансев’єри?

4. Практична робота. Догляд за кімнатними рослинами

1) Поливання квітів.

2) Розпушування грунту.

3) Видалення пилу з листя.

5. Чи знаєш ти?

– Кімнатні рослини розподілені на дві групи: листяні рослини, за якими легко доглядати, і квіткові рослини – вимогливі пестунки, що можуть загинути від невеличкого протягу.

– Усім кімнатним рослинам корисно іноді опинитися під теплим дощем, але не всі рослини можна мити під душем.

– Запилені рослини з ворсистим листям (наприклад, фіалку) краще чистити м’якою щіточкою.

– Якщо ви забули полити рослину і земля зовсім висохла, поставте горщик із квіткою у воду і тримайте до зникнення пухирців повітря: земля повинна стати вогкою.

– Поливаючи рослини, пам’ятайте, що краще добре полити квітку раз на тиждень, ніж потроху щодня.

– Навесні та влітку, під час цвітіння кімнатну рослину потрібно поливати дещо більше, ніж зазвичай: рослину слід підживлювати.

– Кімнатні рослини необхідно пересаджувати кожні два-три роки, і краще це робити навесні.

– Коріння рослини може дуже розростися, і, незважаючи на часте поливання, рослина може засохнути.

>> Інформація для вчителя

Ознайомлюючи дітей із рослинами, розкажіть про життя цих рослин у природних умовах, про їх використання у промисловості. Усе це розширює уявлення дітей про рослинний світ і підвищує інтерес до спостережень.

Дітям цікаво буде дізнатися, що один із видів фікуса в себе на батьківщині, в Індії, досягає 30 м заввишки, з листям до 1 м завдовжки. Зарослі фікуса утворюють цілі гаї. Із соку фікуса виготовляють каучук, з якого роблять гумові іграшки тощо.

>> Фізкультхвилинка

IV. Узагальнення й систематизація знань та вмінь учнів

1. Ліплення з пластиліну кактуса, на якому “зацвіла” квітка

2. Тестування

– Яку користь приносять кімнатні рослини? Позначте правильну відповідь.

А) Очищують повітря;

Б) заповнюють порожні місця на підвіконні;

В) зволожують повітря;

Г) знищують шкідливих комах;

Д) збагачують повітря киснем;

Е) прикрашають кімнату;

Ж) лікують.

V. Підсумок уроку

– Які кімнатні рослини ви запам’ятали?

– Як слід доглядати за кімнатними рослинами?

– Яку користь приносять кімнатні рослини?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Кімнатні рослини. Практична робота. Догляд за кімнатними рослинами