КРАЇНИ ЄВРОПИ

10 КЛАС

КРАЇНИ ЄВРОПИ

Мета: перевірити знання учнів про країни Європи, їх особливості, досягнення, традиції, культуру; розвивати мислення учнів шляхом організації роботи з розв’язання нетрадиційних задач і проблем, сприяти розвитку емоційної сфери особистості учнів, пізнавального інтересу до географічних знань; сприяти вихованню інтернаціональних почуттів, інтересу до пізнання життя інших народів і країн, виховувати відповідальність, організованість, самостійність, почуття колективізму.

Обладнання: карта Європи, кросворд,

прапори країн, роздавальний матеріал, контурні карти.

Епіграф:

Європа буде і залишається одним з основних пріоритетних центрів розвитку світової цивілізації.

Д. Робертсон

Розум людський має три ключі, які все відчиняють: знання, думка, уява – все в цьому.

В. Гюго

Тип уроку: повторення (у формі уроку-конкурсу).

ХІД УРОКУ

Крутиться дзеркальна куля, на яку падає промінь світла. Звучить музична композиція.

На сцену виходять два ведучі.

1-й ведучий

Земля у Всесвіті – краплина.

На ній вода й материки.

І неповторні всі її частини,

Що розвиваються епохи і віки.

2-й ведучий

Єднає

нас, людей, планета,

Яка у Всесвіті одна,

І той, хто близько чи далеко,

Тобі мов брат або сестра.

1-й ведучий

Куточків різних на Землі багато.

Європа серед них найкраща нам усім,

Бо саме тут нас народила мати.

1-й і 2-й ведучі (разом). Європа – нам великий спільний дім!

Прожектором висвічується політична карта Європи.

2-й ведучий. Ми, українці, живемо в самому серці Європи і відчуваємо себе її часточкою.

1-й ведучий. Україна як держава обрала свій шлях у Європейську спільноту і бачить своє майбутнє в європейській інтеграції.

2-й ведучий. Тому й ми повинні добре пізнати ту частину нашої планети, де з вами мешкаємо, більше дізнатися про країни Європи, їх досягнення і традиції, культуру й мистецтво.

1-й ведучий. До Європи входить понад 40 країн, кожна з яких самобутня й неповторна.

Учитель. Щоб закріпити й перевірити наші знання про країни Європи, ми й проводимо сьогодні конкурсно-розважальне шоу “Любов з першого погляду до… Географії”.

Нашими сьогоднішніми гостями і суперниками є учні іншого 10-го класу. Для участі в конкурсах запрошуємо по шість хлопці і шість дівчат з різних команд.

1-й ведучий. Відома така християнська легенда:

Коли Бог створив світ, він узяв горіх, розколов його на дві половинки і кинув між людей. Відтоді шукає кожен свою половинку. А коли знаходять її, щасливі в парі увесь свій вік. Коли ж трапляється половинка не свого горіха, тоді не мріяти про щастя.

Ведучі роздають половинки сердечок учасникам: хлопець-ведучий – дівчатам, дівчина – хлопцям.

2-й ведучий. Отже, в кожного з вас є своя половинка. (Дівчата стоять на місці, а хлопці шукають свою половинку. На зворотному боці сердечка написано номер пари і слова: “Хай Вам щастить!”)

1-й ведучий. На сцену запрошуються пари. (Називає імена кожної пари по порядку від першої до шостої.)

На сцені святково прибрані 6 столів, на яких – аркуш паперу, ручка.

Ведучі. Запрошуємо наше шановне журі зайняти почесні місця.

Учасниці (співають пісню на мотив пісні “Очи черные”)

Судді добрії, судді милії.

Неприступні і красивії!

Як ми любим вас,

Розсудіть ви нас в цей нелегкий час.

Ой журі ви наше миле,

Що будем робити?

Всі ми просимо вас дуже

Справненько судити

Будемо вас поважати

І дуже любити.

Хочемо вас ми просити

Чемненько судити.

Щоб ви всі були щасливі,

Веселі, здорові,

Будем в Бога ми просити

Для вас щастя й долі.

Учитель. А щоб дізнатися про назву нашого першого конкурсу, ми з вами повинні розгадати невеличкий кросворд. Відповіді на запитання запишемо у відповідні клітинки по горизонталі, а по вертикалі у виділених клітинках прочитаємо ключове слово конкурсу. Вивішується ватман, на якому накреслено клітинки.

1. Столиця країни, що має спільний сухопутний кордон з Україною. (Бухарест – столиця Румунії)

2. Країна, в якій знаходиться географічний центр Європи. (Україна)

3. Країна, що має найбільшу територію. (Росія)

4. Кількість країн, з якими Україна має спільний кордон. (Сім)

5. Річка, що з’єднує багато країн Європи. (Дунай)

6. Найменша країна світу. (Ватикан)

КРАЇНИ ЄВРОПИ

Ключове слово – “сусіди”.

Конкурс 1 “Наші найближчі сусіди”

Учитель. Тобто ми познайомимося з країнами, з якими наша держава Україна межує на суходолі (тобто сусіди першого порядку).

1. Символами цієї країни є береза, балалайка і млинці. (Росія)

2. Тут народився видатний композитор Шопен, Папа Римський Іоанн Павло ІІ. Тут танцюють краков’як. Найбільші річки – Одра, Вісла. (Польща)

3. Ця країна межує з Україною на заході. Донедавна була складовою частиною однієї з країн Європи. Тепер має статус незалежної республіки. Серед особливостей – гори Карпати і Високі Татри. (Словаччина)

4. Символами цієї країни є картопля (бульба), льон, зубр, ліс. Проводиться фестиваль “Слов’янський базар” у Вітебську. Славиться трикотажними виробами. (Білорусь)

5. У цій країні знаходиться найбільше озеро Центральної Європи (Балатон). Столиця цієї країни складається з двох міст, розташованих на різних берегах Дунаю. Країна відома автобусами “Ікарус”, постачає ліки, славиться вирощуванням фруктів та овочів. Консервована кукурудза багатьом до смаку. (Угорська Республіка)

6. Аграрна країна. Серед особливостей – Трансильванські Альпи і вихід до Чорного моря. Видатні досягнення спортсменок художньої гімнастики (одна з кращих шкіл Європи). (Республіка Румунія)

7. Ця країна входила до складу СРСР. Тепер це незалежна республіка. Славиться винами, виноградом, соками. Протікає річка Дністер. (Молдова)

На аркуші паперу команди записують відповіді маркером, великими буквами. Після закінчення конкурсу аркуші збирають для оцінювання журі. Кожна правильна відповідь – 1 бал.

Конкурс 2 “Захист проектів”

Учитель. Ми закінчили вивчати країни Європи, тому дівчата одержали випереджальне домашнє завдання: скласти проекти таких країн: Німеччини, Великобританії, Франції, Італії, Росії, Польщі.

У візитках потрібно було вказати: назву країни, основні відомості про площу, населення, столицю, зобразити державний прапор, герб, зібрати вирізки з газет і журналів, у яких описуються природні особливості, політичні події в країні, цікаву інформацію (можуть бути кольорові ілюстрації, фотографії).

Отже, дівчата по черзі представляють свою країну через творчий проект.

(Найвищий бал – 5)

Конкурс 3 (для хлопців) “Міста”

Назвати міста, що починаються на кожну букву імені дівчини.

Конкурс 4 “Питання – родзинка”

Учитель. У вас на столі є по два конверти. В одному з них назви країн, у другому – “родзинка” (щось особливе, цікаве про цю країну). Ваше завдання: до кожної країни підібрати “родзинку”.

Люксембург – кузня Західної Європи, сталеве царство.

Норвегія – батьківщина Рауля Амундсена – підкорювача Південного полюса, країна рибалок і китобоїв.

Данія – тваринницька ферма Європи.

Португалія – країна емігрантів, швейна фабрика Європи.

Швейцарія – країна найнадійнішого сейфу, країна-банкір, країна-готель.

Нідерланди – світовий центр квітництва, королівство дерев’яних черевиків, країна сиру, вітряків і тюльпанів.

Ліхтенштейн – світовий лідер з виробництва зубних протезів, кераміки, стоматобладнання.

Монако – країна-казино.

Ісландія – країна-рибалка.

Сан-Маріно – держава на одній горі.

Фінляндія – країна озер і боліт, вкрита снігом до семи місяців на рік.

Австрія – альпійська республіка.

Швеція – одна з найбільших країн Європи. Жителі цієї країни отримують високу зарплату і витрачають на відпочинок грошей більше, ніж будь-яка інша нація у світі.

Учитель. Проведемо самоперевірку. Я зачитую правильні відповіді, якщо у вас неправильно виконано завдання, то ви аркушик з “родзинкою” вкладаєте в конверт. Самостійно рахуєте, скільки точних відповідей і скільки отримали балів.

Конкурс 5 “Німа карта”

Учитель. Нагадаю відомий вислів: “Карта – друга мова географії”. Вам треба оживити карту. На вашому столі лежить контурна карта Європи, на якій позначені тільки цифри. Ваше завдання: на аркуші паперу записати назви країн, які відповідають цим цифрам. За кожну правильно названу країну нараховується 1 бал.

Конкурс 6 “Хто більше”

Перемагає той, хто назве найбільше країн Європи та їхніх столиць.

Конкурс 7 “Тести”

Учасники вибирають з мішечка запитання-тест. Відповіді даються відразу.

1. Яку протоку змушений був перепливати д’Артаньян, щоб привезти підвіски королеві Франції?

А) Ла-Плата;

Б) Гібралтарська;

В) Берінгова;

Г) Ла-Манш.

2. Цибулини яких рослин у ХІІ ст. цінувались у Голландії на вагу золота?

А) Крокус;

Б) гладіолус;

В) тюльпан;

Г) гіацинт.

3. Який футбольний клуб найбільше ставав володарем клуба Ліги чемпіонів?

А) “Динамо” Київ;

Б) “Реал” Мадрид;

В) “Манчестер Юнайтед” Англія;

Г) “Барселона” Іспанія.

4. Звідки походить гра у футбол?

А) З Німеччини;

Б) Монако;

В) Франції;

Г) Англії.

5. Де проходили літні Олімпійські ігри 2004 р.?

А) Афіни – Греція;

Б) Париж – Франція;

В) Неаполь – Італія;

Г) Київ – Україна.

6. У якій частині світу немає пустель?

А) Азія;

Б) Африка;

В) Європа;

Г) Австралія.

7. Яка з перелічених країн є батьківщиною вальсу?

А) Іспанія;

Б) Ліхтенштейн;

В) Австрія;

Г) Ірландія.

8. На прапорі яких країн Європи є такі самі кольори, як і на прапорі України (синій і жовтий)?

А) Молдова;

Б) Болгарія;

В) Ватикан;

Г) Боснія і Герцеговина;

Д) Румунія;

Е) Андорра;

Ж) Швеція;

З) Угорщина.

Конкурс 8 “Незакінчене речення” (бліцопитування)

Ведучі читають речення, пари записують їх закінчення.

1. За обсягом ВВП посідає перше місце в Європі і третє у світі країна… (Німеччина)

2. До Франції нафту завозять із… (Перської затоки, Північної Африки)

3. Тваринництво країн Європи має переважно… напрям. (Молочно-м’ясний)

4. Маслини вирощують у… (Італії)

5. Росія є одним з найбільших у світі постачальників… (Паливно-енергетичних ресурсів)

6. У країні близько 40 портів, найбільші з них – … (Трієст, Генуя)

7. Франція є світовим лідером… (“Високої моди”, виробником косметики і парфумерії)

8. У Франці виготовляють такі марки автомобілів, як… (“Рено”, “Пежо”, “Сітроен”)

9. Збудована одна з найкращих автострад Європи… (“Автострада Сонця” в Італії: Мілан – Рим – Неаполь)

10. Росія за видобутком нафти поступається тільки… (Саудівській Аравії та США)

11. Паромна переправа сполучає Німеччину з… (Данією, Швецією, Фінляндією, Литвою)

12. За споживанням на душу населення та експортом пива… (Німеччина посідає перше місце у світі)

13. Нафтопереробні та нафтохімічні комбінати Франції розташовані в портах, тому що… (Вони працюють на привізній сировині)

14. У Німеччині випускають такі автомобілі, як… (“Фольсваген”, “Ауді” “Опель”, “БМВ”, “Вартбург”, “Мерседес”)

15. Гордістю Франції є місцеві сорти… (сирів, вин, ковбас, кондитерських виробів)

16. Італія посідає перше місце у світі за виробництвом… і вирощуванням… (Макаронів; винограду)

Конкурс 9 “Конкурс гуморесок, смішинок” (для хлопців)

Завдання. Розповісти веселі історії, пов’язані з європейськими країнами.

Конкурс 10 “Зачіска майбутнього” (для дівчат)

За 10 хвилин створити зачіску і назвати її.

Головна умова: зачіска або її назва має бути пов’язана з географією.

Конкурс 11 “Пісенний”

Завдання. Пригадати рядочки пісень, в яких є географічні назви (світу, а не тільки Європи).

Хто скільки проспіває, стільки балів назбирає.

1-й ведучий

Вже підходить час кінчати,

Переможців хочем знати.

Тож не будем заважати,

Журі бали рахувати.

Журі підбиває підсумки.

2-й ведучий

Веселились і змагались,

Щастя, радість ви пізнали,

Та хвилина вже настала,

Щоб прощалися ми з вами.

Учитель. Усіх вас об’єднала в пари любов до однієї з найцікавіших і захоплюючих наук – географії.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: КРАЇНИ ЄВРОПИ