Крок 4: дослідження і план – Написання промов: десять кроків

Паблик рилейшнз

Написання промов: десять кроків

Крок 4: дослідження і план

Після того, як тему було затверджено, ви починаєте досліджувати і уявляти структуру та формат промови. Гарне писання базується на ретельному дослідженні й уважному плануванні, і написання промов не є винятком.

Дослідження. Визначте всі довідкові засоби і можливі ресурси, доступні вам з питання теми майбутньої промови, а також інших тем, пов’язаних з нею. Використайте бібліотеку чи банк даних, що стосуються вашої промови. Прогляньте файли у вашому офісі

в пошуках потрібного матеріалу, познайомтеся з попередніми промовами, які виголошував ваш клієнт на близькі теми, поговоріть з людьми вашого відділу, щоб зрозуміти їхні думки й реакції на дану тему.

З приводу питань тимчасових чи суперечливих інформація може швидко змінюватися, тому постарайтеся виявитися інформованим на момент виступу. Не ставте свого виступаючого в незручне становище незнанням найсвіжіших відомостей. Переконайтеся, що факти неспростовні. Ваше дослідження не завершено, поки ви повністю не будете розумітися на даному питанні, а інформації буде більше, ніж ви можете використати.

План.

Є багато шляхів структурувати промову, незалежно від її змісту і тривалості. Елементарна трирозділова побудова – зробіть вступ до того, що ви збираєтеся сказати, скажіть це, а потім підсумуйте, сказане є гарною загальною побудовою для промов. Вибір всередині такої структури практично безкінечний.

Далі наведено зразок плану промови для президента компанії, котрий дає її перед торговими представниками на щорічній зустрічі.

Вітальні зауваження:

– щирі вітання;

– мета зустрічі.

– Повідомлення про зростання компанії:

– цифри продажу цього року;

– цифри продажу порівняно з минулим роком;

– мета майбутнього року.

– Роль торгових представників стосовно працюючих в інших відділах:

– порівняльні зауваження:

– досягнення;

– мета на майбутнє.

– Висновки:

– перспективи;

– як їх гідно зустріти.

На відміну від тих, хто читає, ті, хто слухає, не можуть повернутися назад, якщо вони щось пропустили чи не зрозуміли. Допомагайте тому, хто слухає, підбиттям підсумків у складних питаннях, переконуйтеся, що значення сказаного абсолютно зрозуміле.

Тим, хто слухає, завжди потрібна допомога в тому, щоб знати, де починається промова, куди вона йде і де вона закінчується, – і так чинить спічрайтер.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (4 votes, average: 4.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Крок 4: дослідження і план – Написання промов: десять кроків