Крок 8: перевірте промову й проведіть репетицію – Написання промов: десять кроків

Паблик рилейшнз

Написання промов: десять кроків

Крок 8: перевірте промову й проведіть репетицію

Як тільки ви написали перший варіант промови, прочитайте її вголос. Відмічайте місця, де вашому язику важко чи ви втрачаєте дихання, і відповідно перепишіть. Потім прочитайте її комусь іще і попросіть зупинити вас, коли значення стає неясним і виникає нерозуміння.

Перед тим, як показати виступаючому ваш перший варіант, перевірте промову за допомогою написання новинного повідомлення, основаного на ній. Якщо у вас виникають труднощі

з написанням одного чи двох абзаців, можна передбачити, що промова не особливо цікава й вимагає додаткової роботи.

Коли виступаючий готовий перевірити промову, постарайтеся бути з ним. З’ясуйте, що недостатньо зрозуміло повідомляється чи в якому місці той, хто говорить, почувається незатишно. Водночас зробіть вашим обов’язком перевірку будь-яких аудіовізуальних, відео – чи інших матеріалів, які будуть супроводжувати промову. Беріть участь у технічних репетиціях за будь-якої можливості.

Допомагайте вашому виступаючому із встановленням можливих запитань і коментарів, які може викликати промова.

Деякі промови передбачають моменти питань – відповідей, що задаються представниками преси чи загальної публіки. Той, хто говорить, не може бути здивований чи збитий з пантелику будь-яким з можливих запитань. Майте додаткову інформацію, якщо стосовно неї можуть виникнути запитання. Якщо ж у того, хто говорить, не виявляється потрібної інформації, є цілком нормальним сказати: “На даний момент у мене немає іншої інформації, але я буду радий знайти її і надати вам”.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Крок 8: перевірте промову й проведіть репетицію – Написання промов: десять кроків