ЛОБОДА САДОВА – САЛАТНІ КУЛЬТУРИ

Сад і город (енциклопедія)

САЛАТНІ КУЛЬТУРИ

ЛОБОДА САДОВА

Це одна з найдавніших городніх культур, також відома і популярна в нас здавна. Листя молодих рослин, молоді, щойно розвинені пагони використовують у їжу. Лободу їдять так само, як і щавель, у холоднику, зеленому борщі, листя варять у молоці.

Лобода садова – однолітня салатно-шпинатна рослина родини лободових. У культурі вирощують два різновиди: листя та стебла від ясно-жовтого до зеленого забарвлення; листя й стебла червоного кольору. Другий різновид вирощується в основному

як декоративний.

Листя лободи садової містить велику кількість вітаміну С, значний набір амінокислот, мінеральних солей. Навесні вона є безцінним джерелом вітамінів, використовується як протицинготний засіб.

Розмаїття кліматичних умов, у яких можна вирощувати лободу садову, дуже широке, що робить її однією з найцінніших і найвигідніших городинних культур. Вона не потребує рясного зволоження грунту, стійка до холодів і легких заморозків, росте на малородючих та слабозасолених грунтах, добре переносить посуху.

Лободу садову вирощують посівом насіння у відкритий грунт. Висівають її напровесні, грядковим

або рядовим способом. Відстань між рядками -15 см, між грядками – 50 см, міжряддя мають бути завширшки 25-45 см. Норма висіву насіння становить 5- 10 г на 1 м2.

Агротехніка догляду за лободою садовою досить проста. Грунт розпушують, видаляють бур’яни, у рядах лободи, яка вирощується для вживання в їжу, рослини залишають рясніше, щоб листя було ніжнішим. Через 28-40 днів після появи сходів рослини виростають до 25-30 см, у цей час їх потрібно збирати. Збирання здійснюють, обриваючи листя й верхівкові пагони або ж зрізуючи молоді рослини. 3 1м2 можна одержати 2-4 кг зеленої маси. Після збирання першого врожаю можна проводити повторні посіви, збираючи врожай до кінця осені.

Щоб одержати насіння, лободу садову висівають так само, як і для одержання зелені. Але залишені на насіння рослини проріджують, залишаючи відстань між рослинами в ряді 30 см. У серпні-вересні насінники, що досягли воскової зрілості, висушують під навісом, обмолочують. 3 1м2 можна одержати 300 г насіння.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ЛОБОДА САДОВА – САЛАТНІ КУЛЬТУРИ