Міткалева підгрупа включає міткалі і шифони

Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

БІЛИЗНЯНІ ТКАНИНИ

Міткалева підгрупа включає міткалі і шифони.

Міткалі – це тканини полотняного переплетення з кардної пряжі середньої товщини (15,4-18,5 текс), з відносною щільністю 53-54% по основі та 42-43% по утоку; шириною 62-95 см; поверхневою щільністю 101-103 г/м2. Міткалі більш тонкі та легкі, ніж бязі. їх випускають вибіленими або гладкофарбованими в ніжні кольори, з напівжорсткими оздобленнями. Міткалі залежно від оздоблення можуть мати різні назви: міткаль

з м’яким оздоблення називають мусліном; з жорстким оздобленням – мадаполамом.

В дану підгрупу входять також тонкі, легкі тканини з гребінної пряжі: шифони, батисти, маль-маль. їх виробляють також полотняним переплетенням з тонкої гребінної пряжі (14,3-15,4 текс в основі та 11,8 текс в утоку); з відносною щільністю по основі близько 60%, по утоку – 45%. Поверхнева щільність тканин – 90-104 г/м2; ширина – 75-90 см. Тканини випускають вибіленими, гладкофарбованими в світлі кольори або надрукованими білоземельними, з м’якими апретами. Мадаполами, бязі та міткалі використовують для виготовлення наволочок та підковдр;

мусліни, шифони, батисти, маль-маль – для виготовлення натільної білизни для немовлят, нічних сорочок.

Спеціальна підгрупа включає тканини для відомчих білизняних виробів. Це такі тканини, як тік-ластик та гринсбон, які мають високі: щільність, міцність, еластичність та зносостійкість.

Тік-ластик виробляють атласним переплетенням з кардної пряжі середньої товщини (25 текс в основі та 29,4 текс в утоку); щільністю по основі близько 80%, поверхневою щільністю 180 г/м2; шириною 75 см; вибіленим або гладкофарбованим. Тканина має гладку поверхню, стійка до стирання.

Використовують тік-ластик для виготовлення напірників для матраців та подушок, чоловічої натільної білизни.

Гринсбон виробляють переплетенням зворотна саржа з кардної пряжі підвищеної товщини (25 текс в основі та 35,7 текс в утоку); щільністю по основі 70%, по утоку – 53-68%; поверхневою щільністю 165-197 г/м2; шириною 63-80 см; вибіленим або гладкофарбованим. Тканина має високу міцність, еластичність, стійкість до стирання. Використовують гринсбон для виготовлення натільної чоловічої білизни, халатів.

Для виготовлення корсетних виробів використовують вибілені або гладкофарбовані в світлі кольори щільні малорозтяжні та зносостійкі тканини з кардної бавовняної пряжі або віскозних ниток; простих жакардових переплетень з різноманітними малюнками рослинного характеру. Це такі тканини, як “Грація”, корсетна жакардова, дамаст. Крім того, для виготовлення жіночих корсетних виробів використовують міткалі та шифони, вишиті технікою “рішельє” – шитво; мереживні віскозні та капронові полотна, а також розтяжні полотна зі спандексу.

Рушникові тканини виробляють вафельними та махровими переплетеннями з кардної бавовняної пряжі середньої товщини; тканини для носових хусточок – з кардної або гребінної пряжі; переплетеннями полотняним або комбінованими (з каймою по периметру). За оздобленням та забарвленням їх випускають мерсеризованими, вибіленими, строкатими або надрукованими.

Поновлення асортименту бавовняних білизняних тканин здійснюється завдяки випуску бавовняно-сиблонових тканин, які містять до 33% віскозного високомодульного волокна, а також завдяки застосуванню нових видів оздоблення тканин (гофрирування, протиусадочні та інші).

Лляні білизняні тканини виробляють полотняним переплетенням (полотна) та великовізерунковими. Залежно від волокнистого складу тканини поділяються на чистолляні та напівлляні (з бавовняною основою). Тканини для столової білизни (іноді і тканини для постільної білизни) можуть містити до 7-8% лавсану, що надає їм більшого блиску, шовковистості, зносостійкості та зменшує зминання.

Чистолляні полотна виробляють з гребінної пряжі мокрого прядіння лінійної щільності від 18 до 166 текс, і залежно від товщини пряжі, вони поділяються на дуже тонкі, тонкі, середні, напівгрубі та грубі. Найтонке лляне полотно артикулу 04111 називають лляним батистом і використовують для виготовлення натільної білизни та носових хусточок.

Чистолляні полотна виробляють шириною 80-90 см та 138-200 см; поверхневою щільністю 106-300 г/м2; вони блискучі, гладкі, легко очищуються при пранні.

Напівлляні полотна менш гладкі та блискучі, ніж чистолляні. В основі у них бавовняна пряжа (25-29 текс) або льнолавсанова (45-75 текс). Напівлляні полотна виробляють шириною 90-180 см; поверхневою щільністю 140-210 г/м2. Випускають полотна напівбілими, вибіленими, строкатими (з кольоровою каймою, в смужку, клітинку), а також з надрукованими малюнками. В полотнах для скатертин, серветок, рушників пофарбована пряжа може поєднуватися з вибіленою, суворою або напівбілою. Для збільшення ступеня білизни та блиску тканини обробляють апретами, які містять оптичні відбілювачі, віск або стеарин.

Різноманітні нарядні тканини для столової білизни та рушникові виробляють великовізерунковими переплетеннями з гребінної лляної пряжі середньої товщини. Це так звані камчатні тканини з традиційними пишними рослинними або складними геометричними візерунками. їх випускають відбіленими з високим ступенем білизни або строкатими.

Поновлення асортименту здійснюється завдяки розширенню випуску лляних полотен з яскравими друкарськими малюнками, використанню оздоблень типу ЛO (легкість у пранні) та інших.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Міткалева підгрупа включає міткалі і шифони