Множення. Переставний закон множення

УРОК 44

Тема. Множення. Переставний закон множення

Мета: формувати в учнів навички розв’язання текстових задач із застосуванням арифметичних дій (у тому числі й множення) та виконання додавання, віднімання і множення натуральних чисел.

Тип уроку: засвоєння вмінь і навичок.

Хід уроку

І. Перевірка домашнього завдання

Ігровий момент

Учитель заздалегідь записує на магнітній дошці умову номерів домашнього завдання і готує картки з відповідями, які знаходяться окремо.

Учитель повідомляє учням, що, готуючись до уроку,

записав відповіді на картках, але потім картки впали і перемішались, і тепер учням самим треба знайти серед карток правильні відповіді. Хто-небудь з учнів (або всі разом) розставляють картки по місцях.

II. Актуалізація опорних знань

(Робота з сигнальними картками)

Усні вправи

1. Чи правильний запис?

1) 3 + 3 + 3 + 3 + 3 = 3 – 5;

2) 9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 + 9 = 7 – 9;

3) 23 + 23 + 23 = 3 – 23;

4) 4 + 4 + 4 + 4 + 4 = 5 + 5 + 5 + 5?

2. Знайти число, якщо:

1) воно втричі більше за 24;

2) відомо інше число – 24, і воно у 2 рази менше за дане число.

3. Якими цифрами можуть закінчуватися два числа, якщо їх добуток закінчується цифрою:

1) 5; 2) 6?

4. Мотоцикліст їде зі швидкістю 60 км/год. Яку відстань він проїде за

1) 2 год.; 2) 5 год.?

5. Кілограм печива коштує 8 грн. Скільки треба заплатити за:

1) 3 кг печива; 2) 3 кг печива?

III. Формування навичок

@ Перед тим, як розпочати розв’язування вправ, слід нагадати учням, що велика кількість задач математики розв’язується за допомогою арифметичних дій (серед яких множення). Треба пам’ятати, що за умовою задачі можна здогадатися, що саме в цій задачі потрібно виконувати множення чисел. Ці ознаки такі:

1. У задачі мова йде про рух об’єктів, отже, знаємо, що S = v – t, де S – відстань, v – швидкість, t – час.

2. Якась величина х в а разів більша за іншу – b, отже, x = a – b.

3. Купили а одиниць (кг) товару, одна одиниця (кг) товару коштує b грн. Отже, вся покупка коштує а – b (грн.).

Після цього розбираються приклади 1 – 4 (с. 108 підручника).

Особливо слід звернути увагу на форму записів 1) дія (одиниця вимірювання) – пояснення), 2) дія. Відповідь.)

По закінченні аналізу розв’язаних задач учням пропонується розв’язати задачі А) №№ 405; 409; Б) №№ 407; 413; 415; 417 – задачі на рух (в одному напрямку, в протилежних напрямках, назустріч одне одному).

Додатково: логічна вправа. З поданих кутів вибрати один (рис. 79)

Множення. Переставний закон множення

IV. Домашнє завдання

Повторити № 395 (усно);

П. 15, № 406; 408; 410; 414; 400 (3, 4).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Множення. Переставний закон множення