Новорічний карнавал

Урок 16.
Новорічний карнавал

Мета уроку: узагальнення за темою “Виражальне та зображальне в музиці”. Перевірка засвоєння учнями навчального матеріалу.

Очікувані результати: учні розрізняють поняття “виражальне” та “зображальне” в музиці, наводять музичні приклади до кожного з них, пояснюють роль засобів виразності у створенні музичних образів; емоційно і впевнено виконують вивчені пісні, називають композиторів за їхніми портретами і музичні твори, що їх написали композитори.

Обладнання: _________________________________________

Тип

уроку: узагальнюючий, підсумковий.

Домінанти уроку: виражальне та зображальне в музиці.

1. Організаційний етап

1.1. Вхід до класу під музику.

1.2. Перевірка присутності учнів:

Кількість за списком ___,

Кількість присутніх на уроці ___,

Відсутніх ___.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.

2. Орієнтовний план уроку

Урок будується довільно, на розсуд учителя. На ньому прозвучать вивчені пісні і музичні твори (краще – за бажанням самих учнів). Висловлювання і розмірковування школярів про музику мають підвести їх до висновку,

що музика передусім виражає стани, почуття й настрої людини, а зображальність (звукові сигнали, звуки й шуми довкілля) збагачує музичні образи і допомагає краще зрозуміти зміст і характер музичних творів.

Порада вчителю

Рекомендуємо скористатися матеріалами з гри “Музичне лото” (2 клас):

3, 3а – Музика виражає

4, 4а – Музика зображує

5, 5а – Які композитори написали ці музикальні твори?

6, 6а – Упізнай пісню за ритмічним малюнком

7, 7а – Якого характеру музика цих творів?

3. Мотивація навчальної діяльності

3.1. Що нового дізналися учні на уроках музичного мистецтва завдяки цієї теми?

3.2. Для чого потрібні ці знання?

Вивчення даної теми збагатило учнів новими музичними враженнями, розширило їхній музичний кругозір, що стане в нагоді майбутнім шанувальникам музики.

4. Орієнтовні завдання і запитання

4.1. Уявіть, що на наш новорічний карнавал завітали казкові гості з Музичної країни. Але раптом подув Злий Вітер, і наші гості забули свої імена. Допоможіть згадати, як кого звуть. З’єднайте рисочками.

Піано, реприза, нота, форте, пауза.

4.2. Кожен гість приготував своє запитання, щоб переконатися, що учні багато чого дізналися і навчилися.

– Який настрій виражений у пісні “Перепілонька”?

– Що зображує музика “Польоту джмеля”?

– Як музика “змалювала” музичні портрети трьох подружок?

– Назвіть особливості музики колискової.

– Що виражає, а що зображує музика “Попутної”?

4.3. Знову втрутився Злий Вітер! Він перемішав мелодії й вірші з різних пісень. Допоможіть їм знайти свою пісню.

Казкові гості залишилися задоволені відповідями учнів. Вони обов’язково навідаються до нас у II семестрі і допоможуть учням збагатити свої знання про музичне мистецтво.

5. Вихід із класу

Під звучання пісень І семестру.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Новорічний карнавал