ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ФЕНОМЕН ЛЮДИНИ”

СИСТЕМА УРОКІВ З ОСНОВ ФІЛОСОФІЇ

УРОК 10

ТЕМА. ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ФЕНОМЕН ЛЮДИНИ”

Мета: перевірити та оцінити знання учнів з теми; виховувати навички самостійної дослідницької діяльності при підготовці та захисті проектів.

Тип уроку: контроль та оцінка знань.

Форма проведення: захист проектів.

Обладнання: комп’ютери, мультимедійне обладнання.

Хід уроку

І. Організаційний момент

ІІ. Актуалізація опорних знань

Тестування на комп’ютерах за темою “Феномен людини”.

ІІІ. Захист учнівських

проектів

1. “Феномен людини”.

2. “Релігійна свідомість людини”.

3. “Наукова свідомість людини”.

4. “Як формується особистість дитини?”

5. “Людина і Бог в історико-філософському процесі”.

6. “Смерть і безсмертя – вічні проблеми буття людства”.

7. “У пошуках сенсу життя”.

8. “Як стати щасливим?”

9. “Корисні поради щодо формування власної особистості (“Працюймо над собою”)”.

10. “Ми відповідальні за долю країни та світу”.

IV. Підсумки уроку

V. Домашнє завдання

Повторити основні філософські поняття з теми.

Додаток

до уроку

Проект “як стати щасливим… на роботі. прості секрети”

Виконала: учениця 10-Б кл.

Філіповська О.

Всі люди прагнуть бути щасливими. Щасливим можна бути повсюди, але частіше за все цей стан все ж таки більше асоціюється з відпочинком й особистим життям, ніж із напруженою працею.

Проте й на роботі теж можна бути щасливим. Для цього треба просто виконувати нехитрі рекомендації. Можливо, у вас це вийде.

1. Дивіться на речі масштабніше. Те, що відбувається з вами в робочий час, – важливо, але це не вичерпує зміст всього життя. Намагайтеся згадувати про все гарне, що є в інших сферах вашого життя.

2. Усвідомте, що щастя досяжне. Часто люди не помічають, що джерело задоволення можна знайти в роботі. Як пише Таль Бен-Шахар у своїй книзі “Щасливіше”, “щоб перетворити потенційну можливість щастя на реальний факт, спочатку треба усвідомити, що така можливість існує”.

3. Погляньте на те, що відбувається, під іншим кутом зору. Якщо вас гнітить монотонна буденність, нагадайте собі, чому ви обрали саме цю роботу. Якщо ж загальна картина вас пригнічує, спробуйте зосередитися на конкретних завданнях, які вам краще вдаються. Не треба недооцінювати задоволення, отримане від того, що ви успішно впоралися з якимсь питанням.

4. Оточуйте себе щасливими людьми. Навіть якщо для цього треба щось для них зробити. Люди позитивно реагують на те, що їм допомагають, і їхній настрій передається вам. Від скигліїв, навпаки, треба триматися подалі, це теж заразно.

5. Примиріться з реальністю. Фокусуйте увагу на сприятливих можливостях, які створить зміна у вашому житті, замість того, щоб думати винятково про її безпосередні негативні наслідки.

6. Максимально проявляйте себе. Якщо ви знаєте, що виконуєте свою роботу добре, це повинно вселяти у вас почуття задоволеності, навіть якщо все складається не зовсім так, як ви планували. Пишайтеся тим, що добре виконуєте свої обов’язки.

7. Правильно розраховуйте свої сили. Від перевтоми й стресу часто розвивається почуття нав’язливої тривоги й невдоволення життям. Намагайтеся зробити так, щоб у вас вистачало часу для себе, родини, спілкування із друзями, відпочинку, читання книжки, фітнесу тощо.

8. Перепочиньте. Якщо вас усе дратує, треба ненадовго вирватися із середовища, де вам некомфортно. Здійсніть прогулянку на самоті або запросіть колегу на чашечку кави. Це допоможе вам заспокоїтися й подивитися на ситуацію тверезо.

9. Вживайте заходів. Якщо на роботі вам щось псує життя, не чекайте, поки проблему вирішить хтось інший, – усуньте її самі.

10. Будьте чесні із самим собою. Можливо, вам некомфортно на роботі саме тому, що вона вам не підходить. Якщо ви виконали попередні рекомендації й не відчули полегшення, ймовірно, настав час шукати іншу роботу.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ОЦІНЮВАННЯ ЗНАНЬ З ТЕМИ “ФЕНОМЕН ЛЮДИНИ”