ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ДВОМА СПОСОБАМИ (ознайомлення)

ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ. ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ. ВИРАЗИ З ДУЖКАМИ

ЗАДАЧІ НА ДВІ ДІЇ

Урок 26. ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ДВОМА СПОСОБАМИ (ознайомлення)

Мета: ознайомити учнів із розв’язуванням задач двома способами; навчати знаходити периметр трикутника; удосконалювати обчислювальні навички, вміння порівнювати вирази; розвивати логічне мислення; виховувати бажання допомагати одне одному.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с.

37-38, завдання 209; 210)

Завдання 209

– Прочитайте розв’язання задачі.

Завдання 210

– Прочитайте відповіді першої таблиці; другої таблиці.

2. Геометричний матеріал

ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ДВОМА СПОСОБАМИ (ознайомлення)

– Скільки трикутників сховалося в цій фігурі? (12 трикутників)

3. Гра “Не помилися!”

– Пропоную вам упорядкувати трикутники за допомогою чисел, що є числовими значеннями їх периметрів. Заповніть таблицю.

ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ДВОМА СПОСОБАМИ (ознайомлення)

Сума довжин сторін

6

8

9

12

13

15

18

12

Яке слово отримали? (Периметр)

– Отже що таке периметр трикутника? (Це сума довжин усіх сторін трикутника.)

4. Хвилинка каліграфії

– Установіть закономірність і запишіть числа, вставляючи пропущені.

3; 6; 9; 12; ?; ?.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ви будете вчитися розв’язувати задачі двома способами, знаходити периметр трикутника.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 38-39)

Завдання 21. Коментоване розв’язування завдання

Завдання 212

Учні вимірюють довжини сторін кожного трикутника, один учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр.

– Периметр якого трикутника більший і на скільки?

Завдання 213

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання двома способами у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

Завдання 214. Колективне розв’язування задачі Учні пояснюють розв’язання кожним способом.

Завдання 215*

Учні пояснюють, як знайти в кожному ряді “зайве” число.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Знаходження значень виразів

– Обчисліть, користуючись таблицею на с. 37.

ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА. РОЗВЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ДВОМА СПОСОБАМИ (ознайомлення)

2. Робота над задачею

У спортивній залі було 9 волейбольних м’ячів і 8 баскетбольних. Діти взяли

5 волейбольних м’ячів. Скільки м’ячів залишилось у спортивній залі?

– Доберіть розв’язання.

I спосіб

1) Скільки залишилося волейбольних м’ячів? (9 – 5 = 4 (м))

2) Скільки м’ячів залишилось у спортивному залі? (8 + 4 = 12 (м))

II спосіб

– Складіть план розв’язання.

1) 9 + 8 = 17 (м) (Скільки було м’ячів у спортивній залі?)

2) 17 – 5 = 12 (м) (Скільки м’ячів залишилось у спортивній залі?)

Відповідь: 12 м’ячів залишилось у спортивній залі.

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічної задачі

Троє чоловік чекали потяга 3 години. Скільки часу чекав кожен? (3)

VІ. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

– Чого навчалися на уроці?

– Як знайти периметр трикутника?

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 39, завдання 216; 217.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПЕРИМЕТР ТРИКУТНИКА. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ ДВОМА СПОСОБАМИ (ознайомлення)