ПІДВИЩЕННЯ ВРОЖАЙНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР

ПІДВИЩЕННЯ ВРОЖАЙНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР – досягається за допомогою запилення їх бджолами. Збираючи нектар і пилок, бджоли забезпечують перехресне запилення, чим значно підвищують урожай с.-г. культур. Без запилення бджолами гречки, соняшнику, плодово-ягідних культур, не можна говорити про підвищення врожайності цих культур, про якість насіння. Найкращих результатів домагаються ті сільськогосподарчі організації, на посівних ділянках яких установлені пасіки та бджоли працюють безпосередньо на цих медоносах. Чим більша відстань

між пасіками й угіддями, тим нижчий відсоток культур, що запилюються. Уже давно встановлено, наприклад, що після запилення бджолами гречки її врожайність підвищується на 25-35 %. Якщо ж запилення ще й поєднати з високою агротехнікою, сільськогосподарчі організації одержуватимуть не тільки добрі, але й високоякісні врожаї.

Вигідним є використовувати бджіл на запиленні червоної конюшини -, еспарцету, люцерни, тому що врожайність цих культур підвищується вдвічі-втричі.

Величезною є роль бджіл і в запиленні плодово-ягідних культур. Підвищення врожайності садів від запилення їх бджолами досягає 30 %, виноградників – 25-30 %. Крім того, поліпшується якість плодів, їхня соковитість, аромат, насіння вирізняється високою схожістю.

Бджіл використовують також на запиленні баштанних культур, у теплицях, де раніше запилення квіток проводилося вручну.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПІДВИЩЕННЯ ВРОЖАЙНОСТІ СІЛЬСЬКОГОСПОДАРСЬКИХ КУЛЬТУР