ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ РАЙОН

РОЗДІЛ ІV. ТЕРИТОРІАЛЬНИЙ ПОДІЛ УКРАЇНИ

УРОК 45. ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ РАЙОН

Очікувані результати: учень застосовує типовий план для складання характеристики економічного району; порівнює економічні райони за їх спеціалізацією; аналізує проблеми й перспективи розвитку свого економічного району.

Тип уроку: вивчення нового матеріалу.

Обладнання: підручник географії, атлас, контурні карти, статистичні дані про економічний район.

ХІД УРОКУ

I. Мотивація навчальної діяльності

Північно-Західний район – найменший

за територією та кількістю населення. Він знаходиться на північному заході України. Межує з трьома економічними районами й виходить до державних кордонів з Польщею і Білоруссю. Більша частина району розташована на Поліській низовині. Рівень розвитку промисловості найнижчий серед економічних районів (харчова, деревообробна та легка). Частка в території – 6,6 %; у населенні – 5,1; у продукції сільського господарства – 4,8; в експорті – 1,7 %.

II. Актуалізація опорних знань

Які природні умови характерні для західного Полісся?

Що ви знаєте про історію Волині?

За яких умов формуються поклади торфу?

Які

позитивні й негативні наслідки осушення боліт ви знаєте?

III. Вивчення нового матеріалу

1. Економіко-географічне положення. природні умови й ресурси.

Населення і трудові ресурси

Робота в групах

Завдання. Самостійно охарактеризувати економіко-географічне положення району, його природні умови й ресурси, відмінності в населенні й трудових ресурсах.

Питання. На яких галузях господарства найдоцільніше спеціалізуватись економіці району з огляду на особливості його економіко-географічного положення, природні умови, природні та трудові ресурси?

2. Особливості господарського комплексу

Вугільна промисловість з центром у Нововолинську. Рівненська АЕС.

Машинобудування (автомобілі – Луцьк, запасні частини до тракторів і сільськогосподарських машин – Рівне, Ковель, обладнання для залізничного транспорту – Ковель, електро – й радіотехнічне устаткування – Луцьк, Рівне).

Хімічна промисловість (мінеральні добрива – Рівне, продукція побутової хімії – Рівне, Луцьк, вироби з пластмаси – Здолбунів, Луцьк, Корець, фарби – Луцьк).

Лісова й деревообробна промисловість (Костопіль, Оржев, Рівне, Ковель, Смиз, Клеван, Луцьк).

Харчова промисловість (цукрова, борошномельно-круп’яна, маслосироробна, м’ясна, плодоовочева).

Основними зерновими культурами є озима пшениця і жито. Технічні культури (льон-довгунець, цукрові буряки). У районі збирається понад 10 % загального врожаю картоплі.

Тваринництво (скотарство, птахівництво, вівчарство).

Недостатній рівень розвитку транспортної системи.

3. Найбільші міста

IV. Закріплення матеріалу

– Доповніть перелік видів продукції, якими обмінюється цей економічний район з іншими районами країни: “Із Північно-Західного району вивозять легкові автомобілі, пиломатеріали, фанеру, льняні тканини…”

– Охарактеризуйте промисловість м. Рівне. Зважте на те, що в загальному обсязі промислового виробництва міста понад 45 % складає продукція підприємства “Рівнеазот” (офіційний сайт підприємства за адресою: azot. rv. ua).

– Складіть порівняльну характеристику господарств Північно-Західного та Північно-Східного районів. Знайдіть ознаки подібності й відмінностей.

V. Домашнє завдання

Для записів:


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПІВНІЧНО-ЗАХІДНИЙ ЕКОНОМІЧНИЙ РАЙОН