ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. СПІВВІДНОШЕННЯ “НА СКІЛЬКИ БІЛЬШЕ (МЕНШЕ)?”. РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ

ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10

Урок 64. ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. СПІВВІДНОШЕННЯ “НА СКІЛЬКИ БІЛЬШЕ (МЕНШЕ)?”. РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ

Мета: на основі порівняння кількості предметів формувати в учнів розуміння різницевого порівняння чисел. Пояснити співвідношення “на скільки більше (менше)?”; закріплювати знання таблиць додавання і віднімання числа 5; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру письма, інтерес до навчання.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1.

Віршовані задачі

– Ось летять до годівниці

Чотири подружки синиці.

П’ять пізніше прибуло.

Скільки всіх птахів було? (9)

– Сойка сливи обривала,

Штук десять десь зірвала.

Дві дала малим білчатам,

Три – пухнастим зайченятам.

Діти, сойці поможіть,

Решту слив ви полічіть. (5)

2. Усна лічба. Робота з числовим віялом

– Збільшіть на 5: 1; 4; 2; 5; 3.

– Зменшіть на 5: 6; 8; 10; 9; 7.

3. Математичний диктант

– Запишіть суму чисел 5 і 2; 6 і 3.

– 7 зменшити на 3; 10 мінус 2.

– Перший доданок 4, другий доданок 2. Чому дорівнює сума?

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

1.

Робота з індивідуальним матеріалом. Гра “Чарівні фігурки”

– Покладіть 6 жовтих кружечків. Покладіть 4 зелених.

– Скільки “зайвих” жовтих кружечків? Що можна сказати про жовті кружечки? (їх на 2 більше, ніж зелених.)

– Скільки зелених кружечків бракує, щоб їх стало стільки, скільки жовтих? Тоді, що можна сказати про зелені кружечки? (їх на 2 менше, ніж жовтих.)

Висновок. Якщо жовтих кружечків на 2 більше, ніж зелених, тоді зелених – на 2 менше, ніж жовтих.

– А тепер складемо задачу про ці кружечки.

2. Робота з набірним полотном

– Виставимо на набірному полотні 7 жовтих кружечків і 4 зелених. На скільки більше жовтих кружечків, ніж зелених? (На 3 більше)

– Яку дію треба виконати, щоб одержати 3? (7 – 4)

Висновок. Щоб дізнатися, на скільки одне число більше від другого, треба від більшого числа відняти менше.

– На скільки менше зелених кружечків, ніж жовтих? (На 3 менше)

– Яку дію треба виконати, щоб одержати 3? (7 – 4)

Висновок. Щоб дізнатися, на скільки одне число менше від другого, треба від більшого числа відняти менше.

3. Робота за підручником (с. 71)

Завдання 1

– Порівняйте кількість предметів на малюнках. Скільки блюдець? Скільки чашок? На скільки більше блюдець, ніж чашок?

– Скільки ложок? Скільки виделок? На скільки менше ложок, ніж виделок?

– Щоб дізнатися, на скільки одне число більше або менше за друге, треба від більшого числа відняти менше.

Завдання 2

– На скільки число 5 менше, ніж число 7; ніж число 3? Яку дію треба виконати? Складіть приклади.

Завдання 3

– На скільки число 10 більше, ніж число 5; ніж число 3. Яку дію треба виконати? Складіть приклади.

Завдання 4

– Поціль у мішечок. Скільки прикладів? Скільки сніжків?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра “Закінчіть речення”

10 більше від 4 на…, бо… – … = …

4 менше від 10 на…, бо… – … = …

2. Гра “Так або не так?”

– 5 пальців на руці. (Так)

– 2 сигнали у світлофора. (Не так)

– У веселки 6 кольорів. (Не так)

– У тижні – 7 днів. (Так)

– У трикутника – 4 сторони. (Не так)

3. Кругові приклади. Самостійна робота

7 + 2

10 – 4

8 – 1

9 + 1

3 + 5

6 – 3

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Повторимо таблицю додавання і віднімання числа 5.

– Як дізнатися, на скільки одне число більше за друге?

– Що сподобалося на уроці?

– У чому ви зазнали труднощів?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПОРІВНЯННЯ КІЛЬКОСТІ ПРЕДМЕТІВ. СПІВВІДНОШЕННЯ “НА СКІЛЬКИ БІЛЬШЕ (МЕНШЕ)?”. РІЗНИЦЕВЕ ПОРІВНЯННЯ