ПОВТОРЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО САМОСТІЙНА РОБОТА

Мета: формувати навички швидких обчислень табличних випадків множення і ділення; вдосконалювати вміння розв’язувати задачі; розвивати логічне мислення; виховувати пізнавальну активність, самостійність.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 153, завдання 978; 979)

Завдання 978

У маленьких бунгало на березі моря жили троє кошенят: Біле, Чорне і Руде. У бунгало № 1 і № 2 жило не Чорне кошеня. Біле кошеня жило не в бунгало № 1. У якому бунгало жило кожне кошеня?

border="1" width="100%" cellspacing="0" cellpadding="0">

№ 1

№ 2

№ 3

Біле

+

Чорне

+

Руде

+

Завдання 979

На пательні вміщаються 2 шматочки запашного хліба. Щоб підсмажити шматочок хліба з одного боку, потрібна 1 хв. Як підсмажити за 3 хв 3 шматочки з обох боків?

1 хв

+

+

2 хв

+

+

3

хв

+

+

2. Усна лічба

Робота за таблицями

А

27

32

34

8

30

B

15

8

22

12

19

C

6

5

7

5

7

(а + b) : с

Множник

9

8

6

7

Множник

8

9

8

6

Добуток

81

24

48

49

3. Хвилинка каліграфії

– Запишіть множину чисел, які діляться на 8.

4. Математичний диктант

– Суму чисел 6 і 3 збільшити у 8 разів.

– Число 63 зменшити у 7 разів і додати 41.

– Добуток чисел 8 і 8 зменшити на 37.

– Частку чисел 56 і 8 збільшити на 28.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми повторимо вивчений матеріал.

IV. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Розв’язування задач

1) Дві групи учнів пришивали гудзики. В одній групі було 4 учні, а в другій – 5. Перша група пришила 24 гудзики, а друга – 25. Яка група працювала краще?

Після колективного ознайомлення зі змістом задачі учні складають план розв’язання:

1) Скільки гудзиків пришив 1 учень першої групи? (24 : 4 = 6)

2) Скільки гудзиків пришив 1 учень другої групи? (25 : 5 = 5)

3) Яка група працювала краще? (6 > 5)

Відповідь: перша група працювала краще.

Сильніші учні, скориставшись планом, самостійно записують її розв’язання у зошити. Решта учнів разом з учителем розглядають план розв’язання і визначають дії.

2) Від першої корови доярка надоїла 6 л молока, а від другої – на 3 л більше. Скільки літрів молока доярка надоїла від двох корів?

Під час повторення умови один учень записує коротку умову і пояснює розв’язання. Учитель звертає увагу на те, яким чином виконуються обчислення.

Фізкультхвилинка

2. Самостійна робота

1 варіант

1) Розв’язати задачу:

8 кг бананів коштують 56 грн. Скільки коштують 9 кг бананів?

2) Знайти значення виразів.

ПОВТОРЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО САМОСТІЙНА РОБОТА

3) Відновити рівності.

ПОВТОРЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО САМОСТІЙНА РОБОТА

2 варіант

1) Розв’язати задачу.

За 6 пакетів рису заплатили 24 грн. Скільки потрібно заплатити за 8 таких пакетів?

2) Знайти значення виразів.

ПОВТОРЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО САМОСТІЙНА РОБОТА

3) Відновити рівності.

ПОВТОРЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО САМОСТІЙНА РОБОТА

V. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VI. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 153, завдання 980; 981.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПОВТОРЕННЯ Й ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО САМОСТІЙНА РОБОТА