ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2 І ДІЛЕННЯ НА 2. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ

Мета: повторити таблиці множення числа 2 і ділення на 2; формувати вміння розв’язувати задачі, знаходити значення виразів на дії різних ступенів; розвивати логічне мислення; виховувати інтерес до математики.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

1. Перевірка домашнього завдання (с. 105, завдання 608; 609)

Завдання 608

– Прочитайте істинні нерівності.

Завдання 609

– Яка вартість покупки?

2. Аналіз самостійної роботи

3. Усна лічба

1) Гра “Склади приклад”.

Дані числа 5; 8; 12;

18; 9. Завдання: скласти різні приклади на множення числа 2 і ділення на 2 з цими відповідями.

2) Усне розв’язування задач.

– За однією партою можуть сидіти двоє учнів. Скільки учнів можуть сидіти за чотирма такими партами? за шістьма? за дев’ятьма?

– У пучки зв’язали 16 морквин, по 2 морквини в кожний. Скільки пучків вийшло?

– По двох коробках розклали порівну 18 олівців. Скільки олівців опинилося в одній коробці?

– Від мотка дроту відрізували 9 шматків по 2 м кожний. Після цього в мотку залишилося 12 м дроту. Скільки метрів дроту було в мотку?

4. Хвилинка каліграфії з логічним завданням

Спишіть, підкресліть “зайве” число.

4; 6; 8; 10; 12; 14; 16; 18; 24.

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Сьогодні на уроці ми підготуємося до контрольної роботи.

IV. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 105-106)

Завдання 610. Робота в групах. Усне виконання завдання

Учні “ланцюжком” складають і розв’язують приклади.

Завдання 611

Учні визначають порядок дій у виразах та обчислюють.

Один учень працює біля дошки, решта – у зошитах.

Завдання 612. Робота в парах

Учні знаходять значення виразу зі змінною.

Завдання 613

Учні креслять у зошиті квадрат зі стороною 3 см. Учень біля дошки пояснює, як обчислити периметр.

Завдання 614. Самостійне виконання завдання

Один учень працює біля дошки.

Завдання 615

Ознайомившись з умовою задачі, учні складають її короткий запис та самостійно розв’язують.

Завдання 616

Учні складають план розв’язання задачі:

1) Скільки коштує диск?

2) На скільки флешка дорожча за диск?

Після цього учні самостійно записують розв’язання. Один учень працює біля дошки.

Завдання 617

Фронтальне вивчення змісту задачі. Під час відтворення змісту учні на дошці зображують умову задачі. Після цього учні працюють самостійно, один учень – за закритою дошкою.

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Обчислення значень виразів

ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2 І ДІЛЕННЯ НА 2. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ

2. Робота над задачею

У парку було 6 двоколісних велосипедів і один – триколісний. Скільки коліс усього?

– Спочатку дізнайтесь, скільки коліс у двоколісних велосипедах, а потім додайте кількість коліс у триколісному велосипеді.

Розв’язання

1) 2 • 6 = 12 (к.) – разом у двоколісних велосипедах;

2) 12 + 3 = 15 (к.)

Відповідь: 15 коліс.

3. Офтальмологічна пауза

4. Розв’язування логічних задач

– До 48 додали 2 однакових числа й дістали 62. Які числа додали?

1) 62 – 48 = 14;

2) 14 : 2 = 7.

Перевірка: 48 + 7 + 7 = 62.

– Кожен з одинадцятьох покупців хотів купити 2 кг черешень. У ящику 18 кг черешень. Скільком покупцям не вистачило черешень?

1) 18 : 2 = 9 (л.) – купили 18 кг по 2 кг;

2) 11 – 9 = 2 (л.) – не вистачило черешень.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

VII. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

С. 106, завдання 618; 619.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ПОВТОРЕННЯ ТАБЛИЦЬ МНОЖЕННЯ ЧИСЛА 2 І ДІЛЕННЯ НА 2. ЗНАХОДЖЕННЯ ЗНАЧЕНЬ ВИРАЗІВ НА ДІЇ РІЗНИХ СТУПЕНІВ