Роль фактора оптимізму/песимізму в сучасному світі

Паблик рилейшнз

ВИРІШЕННЯ ДЕЯКИХ СОЦІАЛЬНИХ ПРОБЛЕМ МЕТОДАМИ ПАБЛІК РИЛЕЙШНЗ

12.1. Роль фактора оптимізму/песимізму в сучасному світі

Дослідники вважають, що оптимізм “безумовно лежить в основі успіху як суспільства, так й індивіда. Природно, що саме Америка – країна, зрощена на шаленому оптимізмі переселенців і на “праві на щастя”, записаному в її Конституції, всіляко підтримує цю тезу”. Оптимізм простежується в посланні президента Клінтона Конгресу і нації, в якому, зокрема, говорилося: “Усі американці не тільки

мають право, а й просто таки зобов’язані – і це священний обов’язок підійматися в суспільному становищі так високо, наскільки їм дозволяє їхня доля і дані Богом здібності. З тим, щоб відповідно віддати належне і суспільству, що висунуло їх, і країні в цілому”285. Австралія має в себе “містера Позитива” Берта Уейєра, котрий читає лекції по всій країні, відкрив Центр релаксації, що приймає щорічно 40-50 тис. чоловік. Завдання цих лекцій такі: “показати і довести їм (людям – Г. П.), що вони не мають права применшувати свої особисті можливості, що в їхній немалій владі управляти собою, своїм самопочуттям,
думками, діями”, а також таке: “не можна тільки й думати про труднощі й в усіх своїх життєвих негараздах звинувачувати лише когось іншого, від цього ви особисто не станете ні здоровіші, ні багатші”.

Дослідники зазначають, що виборча поведінка сьогодні виражається не в голосуванні “за”, а в голосуванні “проти”. Саме так зорієнтовані виборці СНД. Ю. Левада говорить в “Известиях”: “42% ухиляються від позитивного вибору, тільки 34% – від негативного. Виборці з більшою готовністю називають партію, за яку вони ні в якому разі не стали б голосувати, ніж ту, яку вони хотіли б підтримати в першу чергу”.

Відповідно ми маємо голосування проти владних структур, проти істеблішменту різних рівнів. Тому навіть для західного світу значущий такий висновок: “Успіх у країнах розвинутої демократії на виборах, судячи з усього, посміхнеться тому, хто успішніше інших уміє “виробляти” мрії і заражати ними людей; тобто тим політичним діячам, котрі здатні показати, що еліксир оптимізму в них “у кишені”.

Сьогоднішнє населення СНД перебуває в стані “прихованої паніки”, таке визначення цього стану дає психолог В. Моляко. 15-17% населення Росії, наприклад, перебуває в стані занепокоєності, тривоги, що є результатом невизначеності. Директор Інституту ім. Сербського професор Т. Дмитрієва заявляє в статті “Ми тихо божеволіємо”: “Якщо і далі суспільство буде перебувати в стані напруженості і невизначеності, то це і в подальшому буде позначатися таким само негативним чином на психічному здоров’ї підлітків і дорослих”. Жінки, які, очевидно, більше пов’язані зі світом реальних, а не ідеальних цінностей, почуваються ще гірше.

Фактор оптимізму вирішальним чином впливає як на життєву поведінку людини, на її поведінку під час виборів, так і на стан її психічної комфортності. При цьому водночас не можна відриватися від контексту. Ось як говорить сама про себе ведуча програми “Время” Орина Шарапова: “Я збалансована оптимістка. Проте розумію, що моя посмішка багатьох дратує. У нас не заведено посміхатися. Відразу всі починають обурюватися: “Сидить тут вся із себе красива і радіє”.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Роль фактора оптимізму/песимізму в сучасному світі