Розвиток зв’язного мовлення. Складання діалогів

СИНТАКСИС. ПУНКТУАЦІЯ

УРОК № 23

Тема. Розвиток зв’язного мовлення. Складання діалогів

Мета: навчати учнів правильно спілкуватися, дотримуватись правил поведінки під час спілкування; виховувати культуру спілкування.

Обладнання: підручник, картки.

ХІД УРОКУ

I. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ УЧНІВ

Перевірка домашньої вправи.

II. ОГОЛОШЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. МОТИВАЦІЯ НАВЧАННЯ ШКОЛЯРІВ

IV. СПРИЙНЯТТЯ Й ЗАСВОЄННЯ УЧНЯМИ НАВЧАЛЬНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником з елементами бесіди.

Завдання: зачитати

“Правила ведення діалогу”.

Вправи 193, 195 (усно).

Запитання до учнів

Як із розмови можна дізнатися про прізвище дівчинки та його походження?

Вправа 196.

2. Колективна робота.

Завдання: виразно прочитати записаний на картках діалог за особами. Назвати вжиті в ньому слова привітання і прощання.

– Добрий день, Миколо!

– Добрий день, Оксано! Радий тебе бачити. Як справи?

– Дякую, добре. До мене приїхала сестра з Києва, і ми завтра хочемо піти в музей. Підеш з нами?

– Дуже вдячний за запрошення. Із задоволенням піду.

– Тоді зустрінемось завтра об одинадцятій годині.

Добре. До побачення.

– До зустрічі.

3. Творча робота.

Завдання: скласти й “проговорити” за особами діалоги, які були б можливі при вашій зустрічі:

А) з однокласником;

Б) з першою вчителькою;

В) з бібліотекарем.

При складанні діалогу можна використати такі вислови:

Добридень!

Доброго вечора!

Як справи? Як живеш?

Скажіть, будь ласка.

Вибачте.

Будьте ласкаві.

Дуже вдячний.

Радий зустрічі.

На все добре.

Бувайте здорові.

До побачення.

4. Робота за підручником.

Вправи 198, 201, 202, 203.

V. ДОМАШНЄ ЗАВДАННЯ

Підручник, § 22, вправа 205.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Розвиток зв’язного мовлення. Складання діалогів