Що таке музична мова? Коли природа оживає

Урок 27.
Що таке музична мова? Коли природа оживає…

Мета уроку: збагачувати уявлення учнів про елементи музичної мови. Учити визначати роль засобів виразності музики у створенні музичного образу. Розвивати вокально-хорові навички, художньо-творче мислення. Засобами мистецтва формувати мислячу й чуйну особистість.

Очікувані результати: учні називають деякі елементи музичної мови, визначають їхню роль у створенні музичного образу, виразно, в русі співають веснянки, беруть участь у музичних іграх, емоційно сприймають музику і розмірковують

про неї.

Обладнання: _________________________________________

Тип уроку: урок уведення в тему.

Домінанти уроку:

– мова музики;

– засоби музичної виразності.

1. Організаційний етап

1.1. Вхід до класу під музику.

1.2. Перевірка присутності учнів:

Кількість за списком ___,

Кількість присутніх на уроці ___,

Відсутніх ___.

1.3. Перевірка готовності учнів до уроку.

1.4. Перевірка готовності класного приміщення до уроку.

2. Орієнтовний план уроку

2.1. Вхід до класу під звучання веснянок.

2.2. Розспівування. Українська народна пісня “Ой пришла весна”.

2.3. Розучування української

веснянки “Розлилися води”.

2.4. Виконання в русі вивчених веснянок (за вибором учителя).

2.5. Слухання п’єси М. Шуха “Весняні передзвони”.

2.6. Ознайомлення з піснею-грою В. Верховинця “Гляньте, діточки”. Проведення гри.

2.7. Узагальнення матеріалу.

2.8. Вихід із класу під мелодію пісні В. Верховинця “Гляньте, діточки” (або за вибором учителя).

Українські народні пісні “Ой минула вже зима”, “Вийди, вийди, сонечко”, “Кривий танець”, “Гей ви, дітки чорнобриві”; М. Завалішина “Ми любимо весну”; П. Козицький “А вже красне сонечко”, Б. Фільц “Скоро сонечко пригріє”).

3. Актуалізація опорних знань

3.1. Розспівування.

3.2. Виконання в русі вивчених веснянок.

4. Мотивація навчальної діяльності

4.1. Повідомлення теми уроку.

4.2. Мотиваційна бесіда з учнями.

Учні вже мають певний музично-слуховий досвід, що допоможе їм усвідомити виразне значення елементів музичної мови – мелодії, супроводу, ритму, темпу, ладу, тембру, динаміки, регістру тощо у створенні музичного образу. Ці ключові знання необхідні для розуміння ними змісту і характеру музичних творів.

5. Етап засвоєння нових знань

5.1. Бесіда з учнями за темою уроку.

5.2. Розспівування. Українська народна пісня “Ой пришла весна”.

5.3. Розучування української веснянки “Розлилися води”.

5.4. Слухання пісні М. Шуха “Весняні передзвони”.

5.5. Ознайомлення з піснею-грою В. Верховинця “Гляньте, діточки”. Проведення гри.

6. Узагальнення та закріплення знань

6.1. Що нового дізналися учні на уроці?

6.2. Які музичні твори найбільше сподобалися?

Отже, учні вчаться розуміти мову музики. Завдяки засобам музичної виразності створюються справжні музичні картини.

6.3. За бажанням – завдання в “Робочому зошиті з музичного мистецтва”.

7. Підбиття підсумків уроку

Щоб стати вдумливими слухачами і цінителями музики, треба вчитися розуміти її особливості, її мову.

8. Вихід із класу

Під мелодію пісні В. Верховинця “Гляньте, діточки” (або за вибором учителя).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Що таке музична мова? Коли природа оживає