ШКІДНИКИ СМОРОДИНИ

Сад і город (енциклопедія)

ЯГІДНІ КУЛЬТУРИ

ШКІДНИКИ СМОРОДИНИ

Смородинний бруньковий кліщ. Ця комаха розмножується, відкладаючи яйця в здорові бруньки. Молодняк, який з’явився, вигризає бруньку зсередини, виходить із неї, самки зимують усередині бруньки. Такі бруньки наступної весни засихають.

Для боротьби зі смородинним кліщем перед садінням здерев’янілі живці на 15 хв опускають у воду, нагріту до 45 °С. Навесні, до початку пробудження бруньок, ушкоджені бруньки видаляють і знищують.

При сильному ураженні вирізують

гілки, а якщо весь кущ заселений кліщем, його викорчовують.

Можна використовувати для боротьби з кліщем настій цибулі, часнику, хвої.

Стеблова галівниця. Шкідник, що належить до сисних комах. Личинки виводяться з яєць, які самки відкладають у тріщини кори пагонів і гілок. Личинки живляться соком пагонів, які потім висихають і гинуть.

Для боротьби із цим шкідником смородину перед цвітінням обприскують карбофосом, а через 2 тижні після збирання врожаю обробку повторюють. Якщо виявлені ушкоджені пагони, їх видаляють і спалюють.

Смородинна скляниця. Цей шкідник ушкоджує чорну смородину та червону порічку.

Гусінь зимує всередині пагонів, живлячись їхньою серцевиною. Ушкоджені пагони сохнуть і гинуть.

Для боротьби в період народження гусіні (улітку) кущі обробляють розчином карбофосу, господарського мила, гірчиці, настоєм часнику або перцю. Виявлені ушкоджені пагони видаляють і спалюють. Якщо зараження дуже сильне, кущі низько зрізують до пробудження бруньок.

Агрусова вогнівка. Уражає квітки і ягоди смородини та агрусу. Самки відкладають яйця у квітки, зелену зав’язь, листя й пагони. Гусінь виїдає м’якоть ягід, у результаті чого ягоди обсипаються чи засихають.

Для боротьби зі шкідником рано навесні й восени грунт під кущами перекопують, кущі підсапують до цвітіння. Виявлені ушкоджені ягоди збирають і знищують. Можна обприскувати кущі відваром полину, настоєм тютюну, використовувати природних ворогів вогнівки – наїзників. Непоганим захистом є вирощування поруч зі смородиною помідорів.

Велика смородинна попелиця. Сисна комаха, яка селиться на нижньому боці листя й живиться соком. Ознакою ураження є скручування листя, зміна його забарвлення.

Для боротьби зі шкідником використовують мильний розчин, відвари цибулі, часнику, тютюновий пил. З хімічних препаратів використовують кінмікс, останню обробку проводять не пізніше ніж за 20 днів до збирання врожаю.

Агрусова паросткова попелиця. Сисна комаха, що ушкоджує чорну та червону смородину. Личинки попелиці живляться соком листя й молодих пагонів. Ознакою ураження є скручування листя, скривлення й припинення росту пагонів.

Для боротьби зі шкідником використовують розчин нітрофену.

Звичайний павутинний кліщ. Сисна комаха, яка ушкоджує чорну смородину, червону та білу порічки. Живиться соком листя. Ознакою ураження є передчасне висихання й опадання листя.

У зв’язку з тим, що кліщ зимує під сухим опалим листям, його слід збирати й спалювати, грунт під кущами перекопувати. З хімічних препаратів використовують карбофос і кельтан.

Смородинна листкова галівниця. Ушкоджує листя чорної смородини. Самки відкладають яйця в бруньки, що почали розпускатися. З яєць виводяться личинки, які живляться м’якоттю листя. Ознакою ураження є всихання й опадання молодого листя, відмирання верхівок пагонів, поява жирових пагонів із пазушних бруньок.

Для боротьби використовують розчин карбофосу, навесні грунт під кущами перекопують і мульчують сумішшю торфу та перегною.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ШКІДНИКИ СМОРОДИНИ