ШКІДНИКИ СУНИЦІ

Сад і город (енциклопедія)

ЯГІДНІ КУЛЬТУРИ

ШКІДНИКИ СУНИЦІ

Капустянка. Дуже небезпечний шкідник, що ушкоджує не тільки суницю, але й багато овочевих культур. Капустянка ушкоджує рослини суниці, виїдаючи посіяне насіння. Рослини, під’їдені нею, в’януть і засихають. Капустянка – дуже велика комаха, завдовжки до 5 см. Віддає перевагу вологому грунту, низинам. У червні – липні самка відкладає в землі до 600 яєць.

Для боротьби з капустянкою використовують різні способи, Закопують у землю глечики з водою так, щоб вінця були на

рівні грунту. За ніч капустянки падають у воду, їх вибирають і знищують. Восени на ділянці роблять ями, у які закладають гній. Капустянка вибирає ці ями для зимівлі. З початком стійких морозів гній розкидають, щоб комаха загинула.

Суничний кліщ. Сисна комаха, яка ушкоджує листя суниці. Запліднені самки зимують під прилистками, а навесні відкладають яйця на молоде листя. Личинки живляться соком листя, ушкоджене листя зморщується, сохне та відмирає. Суничний кліщ за літо дає 4 покоління.

Для боротьби зі шкідником на уражених ділянках після збирання врожаю суницю зрізують на глибину 1 см від поверхні грунту. Якщо

є небезпека, що розсада заражена кліщем, її перед садінням витримують протягом 15 хвилин у воді при температурі 46- 4 7 °С, занурюючи у воду тільки надземну частину рослини. Обробку проводять безпосередньо перед садінням. Після збирання врожаю рослини обприскують і30феном, а через 2 тижні обробку повторюють.

Сунична нематода. Крихітний хробак, довжина якого становить 0,1-1 мм. Його практично неможливо побачити неозброєним оком. Ознакою зараження є загальне ослаблення рослини, укорочені й стовщені черешки листя та квітконосів, дрібні, неправильної форми, зморщені листочки. Бутони, квітки та зав’язь в уражених рослин недорозвинені. При високому ступені зараження ушкоджені кущі гинуть.

Щоб уникнути зараження нематодою, потрібно використовувати тільки здоровий посадковий матеріал. Якщо виявлені заражені рослини, то видаляють і знищують не тільки їх, але й усі кущі суниці на відстані до 1 м від ураженого. Рослину викопують, складають у яму завглибшки 1 м, пересипають хлорним вапном або заливають розчином формаліну, а потім засипають землею шаром не менше півметра. Те місце, де вона росла, перекопують і знезаражують 4% – ним розчином формаліну (5 л на 1 м2) або хлорним вапном (100 г на 1 м2). При використанні хлорного вапна його загортають граблями в грунт.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ШКІДНИКИ СУНИЦІ