Синтетичні швейні нитки

Матеріалознавство швейного виробництва

АСОРТИМЕНТ ТЕКСТИЛЬНИХ МАТЕРІАЛІВ

МАТЕРІАЛИ ДЛЯ З’ЄДНАННЯ ДЕТАЛЕЙ ОДЯГУ

Синтетичні швейні нитки

Синтетичні швейні нитки виробляють з поліамідних та поліефірних текстильних ниток. Виробництво ниток складається з: трощення, скручування, відварювання, фарбування або відбілювання та оздоблення. В процесі оздоблення нитки обробляють

Різними хімічними препаратами для зниження електризуємості та підвищення термостійкості.

Комплексні анідні нитки – найбільш міцні та еластичні,

мають високу теплостійкість та практично не усаджуються. їх використовують при виготовлення виробів з безусадочних синтетичних матеріалів, шкіри, та швейних виробів, які виготовляються за технологією “форниз”.

Комплексні капронові нитки мають високу міцність та найбільшу стійкість до стирання, але низьку теплостійкість. їх використовують для обметування петель та виготовлення одягу з міцних жорстких безусадочних матеріалів. Випускають капронові нитки торговими номерами 50К (15,5 текс х 3) та 90К (31 текс х 3).

Модифіковані поліамідні нитки Шелон використовують замість ниток з натурального шовку

№ 65, але вони менш теплостійкі та міцні.

Лавсанові комплексні нитки теплостійкі, безусадочні, еластичні, але поступаються капроновим за показниками міцності та стійкості до стирання. їх випускають торговими номерами: 22JI (11,1 текс х 2), ЗЗЛ (11,1 текс х 3), 55Л (27,7 текс х 2) та 90Л (29,4 текс х 3). Тонкі нитки 22Л та ЗЗЛ використовують при виготовленні виробів білизняного, сорочкового та костюмно-платтєвого асортименту, трикотажних виробів; товсті нитки 55Л та 90Л – для прокладання рельєфних оздоблювальних строчок.

Армовані швейні нитки мають сердечник з поліамідних або поліефірних комплексних ниток, який обвивають волокнами бавовни або полінозними. Найбільш поширеними є нитки, армовані бавовною. Вони більш блискучі, міцні та еластичні, ніж бавовняні, і значно більш теплостійкі та менш розтяжні, ніж лавсанові. їх випускають торговими номерами: 20ЛХ, 30ЛХ, 44ЛХ і використовують замість бавовняних швейних ниток відповідної товщини, або замість шовкових та синтетичних.

Комбіновані поліефірно-бавовняні швейні нитки складаються з поліефірної комплексної нитки, скрученої з армованою пряжею. їх випускають торгових номерів 20, 40, 50 та 80 і

Використовують при виготовленні швейних виробів з формостійких та еластичних трикотажних полотен.

Текстуровані швейні нитки виробляють з поліамідних і поліефірних текстурованих ниток: еластику, мерону, мелану та петельних ниток таслан. Міцність, еластичність, пружність та м’якість текстурованих ниток забезпечують міцність та еластичність швів в виробах з еластичних матеріалів.

Поліамідні текстуровані нитки використовують для прокладання оздоблювальних строчок; поліефірні текстуровані нитки 37ЛT (18,5 текс х 2) – для виготовлення виробів з синтетичних та змішаних матеріалів, а також для виготовлення білизняних еластичних трикотажних виробів.

Прозорі (безколірні та димчасті) нитки 7КМП, 13КМП, 20КМП – це поліамідні мононитки, які здібні приймати колір матеріалу, що пошивається. Основними недоліками таких ниток, при всіх їх позитивних якостях, є їх підвищена жорсткість та низька теплостійкість. Прозорі нитки використовують замість бавовняних на машинах таємного стібка та двониткових краєобметувальних машинах для пошиття верхніх трикотажних виробів з синтетичних волокон.

Поліпропіленові (розчинні) нитки – це комплексні або мононитки, які використовують для тимчасового з’єднання деталей при виготовленні швейних виробів. При наступній обробці виробів спеціальними препаратами (трихлоретаном ТХЕ або полівінілхлоретаном ПХЕ) нитки розчиняються.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Синтетичні швейні нитки