СВОЄРІДНІСТЬ КЛІМАТУ У ЗВ’ЯЗКУ З РУХАМИ ПОВІТРЯНИХ МАС. ПІВДЕННА АМЕРИКА

Розділ II

МАТЕРИКИ

Урок № 33

Тема. СВОЄРІДНІСТЬ КЛІМАТУ У ЗВ’ЯЗКУ З РУХАМИ ПОВІТРЯНИХ МАС. ПІВДЕННА АМЕРИКА – НАЙВОЛОГІШИЙ МАТЕРИК СВІТУ. КЛІМАТИЧНІ ПОЯСИ Й ОБЛАСТІ

Мета: дослідити своєрідність клімату Південної Америки, з’ясувати вплив повітряних мас на формування клімату, удосконалювати практичні вміння і навички учнів працювати з кліматичними картами та кліматодіа – грамами; розвивати логічне мислення, вміння працювати з тематичними картами, розвивати вміння аналізувати, порівнювати, виховувати повагу до думки

інших учнів, самостійність у прийнятті рішень.

Тип уроку: комбінований.

Обладнання: фізична і кліматична карти Південної Америки, атласи, підручники, схеми кліматичних показників, діаграми опадів.

Опорні та базові поняття: клімат, кліматотворні чинники, повітряна маса, кліматичні пояси, циркуляція атмосфери, постійні вітри, пасати, течії, рельєф, особливості формування клімату; встановлення причинно – наслідкових зв’язків у формуванні клімату та кліматичних поясів.

Географічна номенклатура: океани: Атлантичний, Тихий; течії: теплі – Бразільська, Гвіанська, холодні – Перуанська, Західних

Вітрів.

ЗМІСТ УРОКУ

I. Організаційний момент

Перевірка підготовки учнів до уроку, організація уваги.

II. Актуалізація опорних знань і вмінь учнів

Прийом “Естафета опитування”

Учні зачитують міні-твір “Подорож до Америки”. Інші учні слухають та готують запитання або доповнення до творів.

III. Мотивація навчальної та пізнавальної діяльності учнів

Прийом “Проблемне питання”

Учитель. Вам уже відомо, що Африка – найжаркіший материк, Австралія – найсухіший, Антарктида – найхолодніший. У чому полягає особливість клімату Південної Америки? Щоб відповісти на це питання, треба пригадати кліматотворні чинники, а потім розглянути, як кожен з них діє на території Південної Америки. У цій роботі нам допоможуть кліматичні карти атласу та кліматодіаграми в підручнику.

IV. Вивчення нового матеріалу

1. Прийом “Бліцопитування”

– Що називається кліматом?

– Що таке “погода”?

– Назвіть основні кліматотворні чинники.

– Наведіть приклад впливу кожного з них на формування клімату певної території материків, що вже нами вивчено.

2. Розповідь вчителя про загальну характеристику клімату материка

3. Прийом “Творча лабораторія”

Завдання. Користуючись кліматичними картами атласу, а також знаннями з попередніх тем, назвіть загальні особливості клімату Південної Америки (спочатку учні пробують самі назвати ці особливості, а потім іде коментоване читання відповідного матеріалу підручника).

4. Прийом “Географічна лабораторія” (робота в групах)

Завдання. Охарактеризуйте найважливіші кліматичні особливості:

I група – Роль пасатів у формуванні клімату Африки, Австралії Південної Америки.

II група – Чому і як течії впливають на клімат Південної Америки?

III група – Гори Анди та їх вплив на формування клімату материка.

IV група – Чому рівнини мають великий вплив на формування клімату на сході материка?

V група – Кліматичні пояси та області. Які з них основні, які перехідні, чим вони відрізняються?

5. Робота з підручником. Характеристика кліматичних діаграм у підручнику. Запис висновків у зошит.

V. Закріплення вивченого матеріалу

Прийом “Географічний практикум”

Завдання. Порівняйте клімат у районі міст (за планом в довіднику учня):

I варіант – Каракас та Монтевідео.

II варіант – Снта-фе-де-Богота та Асунсьйон.

VI. Підсумок уроку

Оцінювання учнів.

VII. Домашнє завдання

– Опрацювати відповідний текст підручника.

– Нанести на контурну карту межі кліматичних поясів та областей.

– Підготувати повідомлення про річкові системи Південної Америки.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: СВОЄРІДНІСТЬ КЛІМАТУ У ЗВ’ЯЗКУ З РУХАМИ ПОВІТРЯНИХ МАС. ПІВДЕННА АМЕРИКА