ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 6 + 2 + 1; 9

ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10

Урок 56. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 6 + 2 + 1; 9 – 2 – 1.

ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ПО 3. РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧ

Мета: формувати в учнів уміння складати таблиці додавання і віднімання числа 3; продовжити роботу над складанням задач на збільшення й зменшення числа на кілька одиниць; вчити додавати і віднімати числа частинами виду 6 + 2 + 1; 9 – 2 – 1; додавати і віднімати по 3; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру письма, інтерес

до навчання.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Гра “Хто швидше?”

Збільшити на 2 Зменшити на 2

2467135 45789310

2. Складання й розв’язування задач за коротким записом

ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 6 + 2 + 1; 9

3. Гра “Ланцюжок”

ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 6 + 2 + 1; 9

4. Повторення складу числа 3

– З яких чисел складається число 3?

5. Каліграфічна хвилинка. Письмо цифри 3

6. Робота за індивідуальними картками

ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 6 + 2 + 1; 9

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ.

РОБОТА ЗА ПІДРУЧНИКОМ (с. 63)

– Розгляньте таблицю додавання числа 3.

Що ви помітили? (Перший доданок збільшується на 3, другий залишається без зміни, результат дії – сума – теж збільшується на 3.)

– Прочитайте всі приклади. Яке число додавали в кожному прикладі? (3)

– Тому таблиця й називається “Додати 3”.

– Розгляньте таблицю віднімання числа 3.

– Прочитайте кожний приклад. Порівняйте відповідь із числом, від якого віднімали 3. Яке число віднімали в кожному прикладі? (3)

– Тому таблиця й називається “Відняти 3”.

Завдання 1

– Розгляньте числовий промінь. Від якого числа летіло сонечко? На якому числі сіло спочатку? потім? Прочитайте приклад. Яка відповідь прикладу?

– Скільки всього додали? Як додавали? Скільки всього відняли? Як віднімали?

Завдання 2

– Додавайте по 3, починаючи з числа 2.

– Віднімайте по 3, починаючи з числа 10.

Завдання 3

– Розгляньте таблиці. Що треба зробити з числами першої таблиці? Яку дію виконати?

– Що треба зробити з числами другої таблиці? Яку дію виконати?

Завдання 4

– Розв’яжіть приклади. Назвіть приклади з однаковими відповідями. (7 + 3; 8 + 2; 6 – 3; 0 + 3; 3 + 2; 2 + 3; 8 – 2; 9 – 3) Решту прикладів прочитайте так, щоб відповіді звучали у порядку зростання. (3 – 3; 4 – 3; 5 – 3; 1 + 3; 4 + 3; 5 + 3)

Завдання 5

– Скільки загадок відгадала Іринка? Скільки загадок відгадала Ганнуся? Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?

Завдання 6

– Скільки відрізків накреслив Олекса? Скільки відрізків накреслив Тарасик? Як треба міркувати, щоб правильно розв’язати задачу?

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за таблицями додавання і віднімання числа 3

– Прочитайте тільки відповіді кожного стовпчика. (У першій таблиці відповіді становлять ряд чисел від 4 до 10, а в другій – від 1 до 7.)

– Порівняйте з таблицями додавання і віднімання 1 і 2.

Висновок. Кожна наступна таблиця на 1 приклад коротша.

– Затуліть лінійкою відповіді першого стовпчика. Прочитайте приклади від початку до кінця, називаючи відповідь.

– Затуліть лінійкою відповіді другого стовпчика. Прочитайте приклади з кінця до початку, називаючи відповідь.

– Знайдіть приклади з відповідями 4; 6; 9. Яке число стоїть між 7 і 9?

– Прочитайте приклад з такою відповіддю.

2. Розв’язування прикладів з коментуванням

7 + 1 + 2

9 – 2 + 3

0 + 4 + 3

9 – 1 – 3

0 + 5 + 5

6 – 2 – 1

8 + 1 – 2

4 + 1 – 3

3. Робота в парах. Гра “Чарівні фігурки”

– Складіть квадрат із трикутників; ялинку із трикутників.

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Вам сподобався наш урок?

– Яке завдання було складним, а яке – легким?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 3. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 6 + 2 + 1; 9