ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 5. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 3 + 2 + 3; 6 – 2

ТАБЛИЧНЕ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЕЛ У МЕЖАХ 10

Урок 63. ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 5. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 3 + 2 + 3; 6 – 2 – 3.

ЗБІЛЬШЕННЯ І ЗМЕНШЕННЯ ЧИСЕЛ НА 5. СКЛАДАННЯ І РОЗВ’ЯЗУВАННЯ ЗАДАЧІ ЗА МАЛЮНКОМ. ПОБУДОВА ВІДРІЗКІВ

Мета: ознайомити учнів з таблицями додавання й віднімання числа 5, з додаванням і відніманням числа частинами виду 3 + 2 + 3; 6 – 2 – 3, із задачами на збільшення числа на кілька одиниць у непрямій формі; вчити будувати відрізки; формувати навички складання і розв’язування

задач за малюнком; розвивати математичне мовлення; виховувати культуру письма, інтерес до навчання.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. ПОВТОРЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Віршовані задачі

– Вітер листя обривав

І швиденько рахував.

5 листочків дубових

Та 3 різьблених кленових

Тихо він на землю клав

І у діток запитав:

Скільки ж я листків зірвав? (8)

– Петрик книги протирав,

На полиці їх складав.

Ось поклав він 8 книг,

Потім ще 2.

Довго думав і гадав,

Скільки всіх книжок поклав? (10)

2. Математичний диктант

– 5 збільшити на 4;

– 8 зменшити на 3;

від 10 відняти 4;

– до 3 додати 4;

– перший доданок 4, другий доданок 4. знайдіть суму.

3. Усне розв’язування задач

– Діти зірвали в саду 3 яблука і 7 персиків. Скільки всього фруктів зірвали діти?

– У трамваї було 7 пасажирів. 4 пасажири вийшли на зупинці. Скільки пасажирів залишилося на зупинці?

– Іра зірвала 3 ромашки й стільки ж волошок. Скільки квітів зірвала дівчинка?

4. Повторення складу числа 5

– З яких чисел складається число 5?

5. Каліграфічна хвилинка. Письмо цифри 5

III. ОЗНАЙОМЛЕННЯ З НОВИМ МАТЕРІАЛОМ

Робота за підручником (с. 70)

– Розгляньте таблицю додавання числа 5.

– Що ви помітили? (Перший доданок збільшується на 5, другий залишається без зміни, результат дії – сума – теж збільшується на 5.)

– Прочитайте всі приклади. Яке число додавали в кожному прикладі? (5)

– Тому таблиця й називається “Додати 5”.

– У цій таблиці кожна наступна відповідь на 1 більша від попередньої.

– Розгляньте таблицю віднімання числа 5.

– Прочитайте кожний приклад. Порівняйте відповідь із числом, від якого віднімали 5. Яке число віднімали в кожному прикладі? (5)

– Тому таблиця й називається “Відняти 5”.

– У цій таблиці перший приклад таблиці віднімання можна скласти з першого прикладу таблиці додавання і т. д.

– Затуліть лінійкою відповіді першого стовпчика. Прочитайте приклади від початку до кінця, називаючи відповідь.

– Затуліть лінійкою відповіді другого стовпчика. Прочитайте приклади з кінця до початку, називаючи відповідь.

Завдання 1

– Розгляньте числовий промінь. Від якого числа летіло сонечко? На якому числі сіло спочатку? потім? Прочитайте приклад. Яка відповідь прикладу?

– Скільки всього додали? Як саме? Скільки всього відняли? Як саме?

Завдання 2

– Розгляньте таблиці. Що треба зробити з числами першої таблиці? Яку дію виконати? Що треба зробити з числами другої таблиці? Яку дію виконати?

Завдання 3

– Обчисліть значення виразів. Прочитайте вирази з однаковими відповідями. (7 – 5; 5 – 3; 6 + 4; 5 + 5; 8 + 2; 1 + 5; 9 – 3) Решту прикладів прочитайте так, щоб відповіді звучали у порядку спадання. (4 + 5; 3 + 5; 2 + 5; 8 – 5; 6 – 5)

Завдання 4

– Розгляньте малюнок. Скільки горішків у гнома? Це на 5 горішків більше, ніж у білочки. Що можна сказати про більчині горішки? У неї більше чи менше?

– Складіть і розв’яжіть задачу за малюнком.

Завдання 5

Побудова відрізків. Знаходження довжин відрізків.

Фізкультхвилинка

IV. ЗАКРІПЛЕННЯ ВИВЧЕНОГО МАТЕРІАЛУ

1. Розв’язування прикладів з коментуванням

3 + 5 – 2

9 – 5 + 1

5 + 4 – 1

10 – 2 – 5

2. Робота над текстовими задачами

Учитель читає текст задачі. Учні повторюють умову й запитання задачі. Учитель записує коротку умову задачі на дошці.

I – 5 яблук І – 5 яблук

II – ?, на 3 більше II – ?, на 3 менше

– Порівняйте розв’язання задач.

– Чому першу задачу розв’язували додаванням?

– Чому другу задачу розв’язували відніманням?

3. Гра “Хто швидше?”

ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 5. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 3 + 2 + 3; 6   2

4. Самостійна робота

Поставте знаки >,<,=.

ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 5. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 3 + 2 + 3; 6   2

V. ПІДСУМОК УРОКУ. РЕФЛЕКСІЯ

– Що сподобалося на уроці?

– У чому ви зазнали труднощів?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ТАБЛИЦІ ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА 5. ДОДАВАННЯ І ВІДНІМАННЯ ЧИСЛА ЧАСТИНАМИ ВИДУ 3 + 2 + 3; 6 – 2