Травлення в ротовій порожнині. Гігієна порожнини рота і зубів


Відповіді на питання до екзамену з курсу Основи біології та генетики

Травлення в ротовій порожнині. Гігієна порожнини рота і зубів.

До органів ротової порожнини належать: язик, ясна та зуби, а за її межами – три пари великих слинних залоз. У ротовій порожнині починається процес травлення, де їжа піддається механічній обробці, а також початковим хімічним змінам під впливом слини. У ротову порожнину слина потрапляє із трьох пар слинних залоз і багатьох дрібних, розташованих у слизовій оболонці ротової порожнини. Під час жування їжа переміщується в ротовій порожнині язиком, на якому розміщені нервові закінчення, що дають відчуття смаку їжі. Слина, яка складається з води, неорганічних і органічних речовин (солі кальцію, калію, білкової слизистої речовини – муцину) сприяє ковтанню їжі. Їжа стає слизькою і легко рухається стравоходом, стінки якого хвилеподібно скорочуються, просуваючи їжу до шлунка. До складу слини входять ферменти, які розщеплюють вуглеводи. У ротовій

порожнині їжа перебуває всього 15-20 с, за цей час вуглеводи не встигають повністю розщепитися, тому дія ферментів слини продовжується в шлунку доти, доки клубок їжі не змочиться квасним шлунковим соком (20-30 хв.). За добу організм людини виділяє 600-800 мл. слини.

Гігієна порожнини рота – це основний профілактичний захід, який повинен обов’язково проводитися по всіх правилах, незалежно від віку людини і достатку здоров’я його зубів. Основною метою гігієни порожнини рота є видалення зубного нальоту. На жаль не завжди особиста гігієна дозволяє добитися якісного очищення порожнини рота.

За даними багаточисельних досліджень, в 80% випадків причиною виникнення запальних процесів, у тому числі захворювання пародонту, є бактеріальний зубний наліт, який є механічним, хімічним і біологічним подразником тканин. Клінічні експерименти показують, що накопичення зубного нальоту викликає запалення ясен, а його видалення і ретельна гігієна порожнини рота приводить до її одужання.

Комплексний підхід в лікуванні пацієнтів починається з навчання гігієні порожнини рота і закінчується проведенням спеціальних гігієнічних процедур. При цьому відбувається швидше лікування запальних захворювань слизистої порожнини рота, подовжується термін служби імплантатів.1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (No Ratings Yet)
Loading...


Момент сили одиниця вимірювання.
Ви зараз читаєте: Травлення в ротовій порожнині. Гігієна порожнини рота і зубів