УДОСКОНАЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ, СЛІВ І РЕЧЕНЬ З ЦИМИ БУКВАМИ. ПОВТОРЕННЯ НАПИСАННЯ БУКВ Ф, І, Ї, Я, Р, Л, Д, К, Н

Мета: вдосконалювати вміння писати вивчені букви, слова і речення із цими буквами; повторити написання букв Ф, І, Ї, Я, Р, Л, Д, К, Н; вчити виконувати творчі письмові завдання; розвивати вміння аналізувати, порівнювати, зіставляти; виховувати культуру письма.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

1. Повторення правил сидіння за партою під час письма

2. Повторення гігієнічних правил письма

Учні повторюють, як правильно сидіти під час письма, класти зошит на парту, тримати ручку в руці. Учитель пропонує дітям продемонструвати в повітрі

рух пальців під час зображення овалів, прямих і вертикальних ліній.

II. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ ТА МЕТИ УРОКУ

III. РОБОТА НАД ТЕМОЮ УРОКУ

1. Письмо букв Ф, І, Ї, Я, Р, Л, Д, К, Н на дошці

2. Письмо букви Ф

Учитель нагадує, що велика буква Ф складається з лівого і правого овалів і прямої похилої подовженої лінії із заокругленням унизу ліворуч. Спочатку між верхньою рядковою і міжрядковою лініями пишемо овал, який закінчуємо на міжрядковій лінії, звідти ведемо пряму похилу подовжену лінію, що на нижній рядковій заокруглюється. Потім пишемо останній елемент у рядку між верхньою рядковою і верхньою міжрядковою.

Слід

звернути особливу увагу учнів на складові елементи букви Ф. Бокові лінії овалу наближаються до прямої лінії.

3. Письмо буквосполучень і слів

Учні вправляються в поєднанні великої букви Ф з іншими буквами. (Учитель одночасно пише на дошці.) Слід нагадати, що велика буква, як і мала, поєднується з іншими буквами прямою лінією.

– У складі Фе не розтягувати поєднувальний елемент від букви Ф до е.

– Що ви знаєте про Івана Яковича Франка?

– Які казки цього письменника ви знаєте?

– Іван Якович Франко написав збірку казок під назвою “Коли ще звірі говорили”.

У цій збірці Іван Франко вдало змалював риси тварин: зажерливість вовка, хитрість лиса, незграбність ведмедя, упертість віслюка тощо. До збірки “Коли ще звірі говорили” увійшли казки:

“Осел і Лев”;

“Лисичка і Рак”;

“Як лисиця сама себе перехитрила”;

“Заєць та Їжак”;

“Вовк-старшина”;

“Лис і Дрізд”;

“Заєць та Ведмідь”;

“Ворона і Гадюка”;

“Королик і Ведмідь”;

“Лисичка і Журавель”;

“Лисичка-кума”;

“Війна між Псом і Вовком”;

“Три міхи хитрощів”;

“Мурко і Бурко”;

“Фарбований Лис”;

“Як синиця хотіла море спалити”.

4. Письмо речень (с. 56)

Діти читають речення. Наводять їх, читаючи по складах. Потім списують, спочатку запам’ятавши перших два слова, потім – наступних два, і перевіряють написане.

Фізкультхвилинка

5. Письмо речень (с. 57)

Гра “З яких це казок”

Діти читають речення, вибирають правильну відповідь, з якої це казки.

– “Курочка Ряба”

– “Лисичка і Рак”

– “Колосок”

– “Ріпка”

– Які з цих казок – народні?

– Які з цих казок написав Іван Якович Франко?

Потім учні наводять речення по пунктирах і пишуть його під диктування вчителя.

Рукописні речення списують, диктуючи собі слова по складах.

IV. ПІДСУМОК УРОКУ

– Чого навчилися на уроці?

– Твори якого письменника згадали?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: УДОСКОНАЛЕННЯ НАВИЧОК ПИСЬМА ВИВЧЕНИХ БУКВ, СЛІВ І РЕЧЕНЬ З ЦИМИ БУКВАМИ. ПОВТОРЕННЯ НАПИСАННЯ БУКВ Ф, І, Ї, Я, Р, Л, Д, К, Н