Українсько-німецькі відносини

ТЕМА 3. КРАЇНИ ЗАХІДНОЇ ЄВРОПИ

§13. Німеччина

5. Українсько-німецькі відносини.

Німеччина підтримує з Україною добросусідські відносини. Вона однією з перших визнала незалежність України, а 17 січня 1992 р. між двома державами встановлено дипломатичні відносини, договірно-правова база яких налічує понад 40 двосторонніх угод міждержавного та міжвідомчого характеру.

У сфері зовнішньої торгівлі Німеччина була й залишається одним із найважливіших партнерів України. Наша держава входить до десятки головних торгових партнерів Німеччини

в Центральній та Східній Європі.

Подальша інтенсифікація українсько-німецького економічного співробітництва має набути реалізації у вигляді спільних інвестиційних проектів. Серед них варто згадати реконструкцію залізниці Львів-Варшава-Берлін, налагодження виробництва в Україні зернозбиральних комбайнів на рівні світових зразків, залучення німецьких фірм до перебудови енергетичної сфери та вугледобувної промисловості України, подолання наслідків Чорнобильської катастрофи.

За обсягом капіталовкладень в економіку України ФРН посідає друге місце у світі серед іноземних інвесторів. Значна частина

німецьких прямих інвестицій здійснюється через спільні підприємства, яких зареєстровано понад 400.

Нині є всі підстави сприймати з оптимізмом подальший розвиток багатосторонніх відносин між ФРН та Україною.

Українсько німецькі відносини

Ангела Меркель

РОБОТА З ДЖЕРЕЛАМИ

З промови відомого американського політолога 3.Бжезинського перед Львівською міською радою

Без французько-німецького примирення не було б Європейського Союзу. Для досягнення такого порозуміння були потрібні велика праця та величезне терпіння. Французи та німці зробили дуже багато конкретних кроків назустріч одні одним. Вони мусили виявити добру волю. Мусили сформуватися особливі відносини між німецькими та французькими містами. Президенти Франції та Німеччини спільно відвідали кладовище у Вердені, щоб назавжди позбутися ворожнечі. Політичні лідери обох країн продемонстрували політичну зрілість у розв’язанні цього конфлікту. Німецький і французький народи зрозуміли історичну потребу цього кроку.

Запам’ятайте дату

– 20 вересня 1949 р. – утворення ФРН

– 7 жовтня 1949 р. – утворення НДР

– 3 жовтня 1990 р. – об’єднання Німеччини


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Українсько-німецькі відносини