УМІННЯ ВЗАЄМОДІЯТИ. ДРУЖНИЙ КЛАС. ПРАКТИЧНА РОБОТА. ОБГОВОРЕННЯ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ

(української народної казки “Ріпка” та байки Л. Глібова “Лебідь, Щука і Рак”)

Мета: навчати школярів взаємодіяти з іншими людьми; сприяти згуртованості і дружбі у класі; обговорити казки, прислів’я, у яких ідеться про дружбу, взаємодопомогу, товариськість; виховувати культуру спілкування.

Хід уроку

I. ОРГАНІЗАЦІЙНИЙ МОМЕНТ

II. АКТУАЛІЗАЦІЯ ОПОРНИХ ЗНАНЬ

– Для чого слід уважно перевіряти термін придатності харчових продуктів?

– Чи можна вживати неякісні і прострочені продукти харчування? Чим вони небезпечні?

Що слід робити при харчовому отруєнні?

III. ПОВІДОМЛЕННЯ ТЕМИ І МЕТИ УРОКУ

– Ми починаємо вивчати розділ “Серед людей”. У ньому ви дізнаєтесь, що таке дружний клас, дружна родина, як стати толерантним, про правила спілкування, як залагодити конфлікт, як комп’ютер впливає на здоров’я.

Сьогодні на уроці ви дізнаєтеся, як взаємодіяти з іншими людьми.

IV. ВИВЧЕННЯ НОВОГО МАТЕРІАЛУ

1. Робота за підручником (с. 48-49)

– Що таке колектив?

– Який клас називають дружним?

– Який девіз у дружного класу?

– Розгляньте малюнки на с. 49. Яких правил мають дотримувати учні

під час навчання або виконання спільної роботи?

2. Фізкультхвилинка

V. УЗАГАЛЬНЕННЯ Й СИСТЕМАТИЗАЦІЯ ЗНАНЬ

1. Читання вірша А. Костецького “Гойдалка на двох”

ГОЙДАЛКА НА ДВОХ

Спробуй на гойдалці

Сам покататись!

Будуть навколо

Всі дивуватись.

Тут

Навіть зовсім

Затятий жаднюга

Місцем

Повинен ділитися

З другом.

– Розкажіть, що вам подобається робити разом з іншими дітьми.

Запам’ятайте! Взаємодія – це коли люди щось роблять разом і допомагають одне одному.

2. Робота над проектом

– Об’єднайтесь у три групи (“Художники”, “Поети”, “Юристи”).

“Художники” створять емблему класу.

“Поети” напишуть вірш, який стане вашим девізом.

“Юристи” складуть правила класу.

Оформіть плакат з емблемою, девізом і правилами та почепіть його на видноті.

3. Продовження роботи за підручником (с. 50)

1) Робота над прислів’ям.

Щасливо там жити, де вміють дружити.

2) Робота в групах.

– Складіть із пазлів картину.

– Проаналізуйте свою роботу, дайте відповіді на запитання:

– Чи не заважали ви одне одному?

– Чи спокійно спілкувалися, не сварилися?

– Чи важко було виконувати завдання в групі?

3) Практична робота. Обговорення літературних джерел (української народної казки: “Ріпка” та байки Л. Глібова “Лебідь, Щука і Рак”).

– Об’єднайтесь у дві групи (“Казка” і “Байка”) та прочитайте:

– група “Казка” – казку Івана Франка “Ріпка”;

– група “Байка” – байку Леоніда Глібова “Лебідь, Щука і Рак”.

– Обговоріть байку.

– Що хотіли зробити Лебідь, Щука і Рак?

– Куди кожен з них тягнув хуру?

– Чи трапляються подібні ситуації у вашому класі?

– Як їх краще розв’язувати: галасувати, сперечатися, наполягати на своєму чи радитися, домовлятися і діяти разом?

– Обговоріть казку.

– Хто посадив ріпку?

– Хто допомагав її витягнути?

– Що було головною умовою успіху?

– Чи трапляються подібні ситуації у вашому класі?

– Наведіть приклади таких ситуацій.

– Як ви розумієте вислів: “Один – за всіх і всі – за одного”?

– Поясніть, чому важливо вміти взаємодіяти.

VI. ПІДБИТТЯ ПІДСУМКІВ. РЕФЛЕКСІЯ

Бесіда

– Як ви вважаєте, чи можна ваш клас назвати дружним?

– Пригадайте різні випадки, коли ви виконували якусь спільну роботу (на приклад, готувалися разом до свята). Чи дружними ви були між собою? Яких правил ви дотримували при взаємодії?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: УМІННЯ ВЗАЄМОДІЯТИ. ДРУЖНИЙ КЛАС. ПРАКТИЧНА РОБОТА. ОБГОВОРЕННЯ ЛІТЕРАТУРНИХ ДЖЕРЕЛ