Узагальнювальна практична робота. Колективна сюжетно-рольова гра

УРОК 19

Тема. Узагальнювальна практична робота. Колективна сюжетно-рольова гра

Мета: закріплювати знання дітей про світлофор, його призначення, правила поведінки на дорогах, деякі дорожні знаки та правила користування громадським транспортом; розвивати мислення, увагу, пам’ять; виховувати бажання дотримуватись правил вуличного руху.

Дійові особи: Незнайко, світлофор, юний автоінспектор (далі – Ю. А.), лікар Айболить.

ХІД УРОКУ

I. Організація учнів класу

II. Повідомлення теми і мети уроку

– Розгляньте малюнок

та відгадайте, хто до нас завітає на урок. (Незнайко, світлофор, юний автоінспектор, лікар Айболить)

III. Робота над темою уроку

Інсценізація

– Діти, ми з вами мешкаємо у чудовому місті з широкими вулицям і проспектами. Ними рухається багато легковиків, трамваїв, автобусів. їм ніхто не заважає, тому що існують чіткі правила для водіїв та пішоходів. Сьогодні ми з вами їх пригадаємо.

Створюється вуличний гомін, лунає міліцейський свисток.

Ю. А. Це я тобі, хлопчику! Ходи-но сюди, хлопчику!

Незнайко. Я не хлопчик, я Незнайко!

Ю. А. Ти не вмієш переходити дорогу, Незнайко!

Незнайко

Велике місто –

просто горе…

Я розгубився: “Ой!” і “Ай!”,

Не знаю знаків світлофора,

Ледь не потрапив під трамвай.

Авто, автобуси, трамваї

Туди-сюди вправно снують.

Я впав у розпач і не знаю:

То де ж дорогу перетнуть?

Ю. А. Наші школярі вже обізнані з основними правилами дорожнього руху. Вони тобі, Незнайко, розкажуть їх.

Світлофор

Коли до школи поспішаєш

І часу зовсім вже не маєш,

Не біжи, а зупинись,

Шлях уважно роздивись.

Червоне світло – зупинися,

І на всі боки подивися.

Жовте світло всіх попереджає,

До уваги діток закликає.

Зелене світло – шлях відкрито –

Дорогу переходьте, діти!

Ведучий

Тут на шляху завжди чергує

Умілий, спритний вартовий.

Відразу всіма він керує,

Хто перед ним на мостовій.

Незнайко

Мій дзвінкий веселий м’яч,

Ти куди несешся вскач?

Я у нашому двобої,

Ну, не встигну за тобою!

Ю. А.

Незнайку, стій, не вибігай,

В м’яч на дорозі ти не грай.

Забави тут е недоречні,

Це місце досить небезпечне!

Треба слухати, без спору,

Всі вказівки світлофору.

Скаже вам про це за мить

Добрий лікар Айболить.

Лікар Айболить

Руху правила єдині,

Знать їх добре всі повинні:

І дівчатка, і хлоп’ятка,

І зайці, і тигренятка,

А також дорослі люди –

Ось тоді й порядок буде!

Я прийшов до вас у гості

Показати вам хлопчину,

І повірте, це непросто:

Накладати гіпс та шину.

Усі правила треба вчить,

Нікуди без них – ані кроку.

Наприклад, тротуаром йти

Завжди з правого боку.

А щоб дорогу перейти,-

Звичайно, перешкоди.

Не можна як завгодно йти

На інший бік дороги.

IV. Сюжетно-рольова гра “Чи знаєш ти правила дорожнього руху?”

У вигляді гри проводиться повторення правил дорожнього руху з використанням виготовлених знаків.

V. Підсумок уроку

– Чи сподобався вам сьогоднішній урок?

– Які правила дорожнього руху ви запам’ятали?


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Узагальнювальна практична робота. Колективна сюжетно-рольова гра