Визнання виборів недійсними

Політологічний словник

Визнання виборів недійсними – процедура, згідно з якою встановлюються причини невизнання акту політичного волевиявлення громадян шляхом голосування. Регулюється виборчим законодавством кожної окремої країни. Вирізняють такі дві найбільш поширені підстави для визнання виборів недійсними. Перша – якщо під час проведення виборчої кампанії її учасники допустили грубі порушення чинного виборчого законодавства, доведені у судовому порядку. Це можуть бути порушення, пов’язані з агітацією в день голосування,

моральний та фізичний тиск на виборців, використання коштів, розмір яких істотно перевищує норми, передбачені виборчим законодавством, тощо. Друга – якщо під час підрахунку голосів спостерігалися порушення законодавства про вибори, внаслідок чого результати голосування виявилися спотвореними.

У разі визнання виборів недійсними не пізніше як через місяць після такого визнання проводяться повторні вибори. Відповідне рішення ухвалюється ЦВК. На повторних виборах в одномандатному виборчому окрузі не мають права балотуватися особи, які призвели до визнання виборів недійсними.

Погорілко В. Ф. Вибори народних депутатів України / Юридична енциклопедія. – Т. 1. – К., 1998.

Л. Шкляр


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Визнання виборів недійсними