Власні й загальні назви

Морфологічні засоби стилістики

§ 3. Власні й загальні назви

56.1. Генуезький період історії Судака відзначений великими фортифікаційними роботами. 2. Палацовий комплекс Лопухіних на скелястих берегах Росі у Корсунь-Шевченківському має браму у вигляді середньовічного замку. 3. Розташування Кам’янець-Подільського унікальне: у глибокому каньйоні протікає річка Смотрич, що охоплює кільцем скелястий острів. 4. У селі Озаринці Могилів-Подільського району на високому пагорбі над річкою Немія у 1657 році збудовано невеликий замок, від якого

вціліли нижні яруси надбрамної вежі й житлової башти.

5. Генуезькі замки Південного берега Криму зведені в період, коли вогнепальна зброя ще не мала великого поширення. (за Трубчиніновим С. В.)

57.Б.

59. Петре Михайловичу, коханая, мамо, діти мої, сину, роде ковальський.

60. Громадянине, добродію, достойний, пане (пані), Маріє Іванівно, Ганно Степанівно, Миколо Васильовичу, Надіє Дмитрівно, Олеже Петровичу, Сергію Яковичу, Олесю Михайлівно, шановний колего, друже Олександре, пані Катерино, товаришу Михайле, пане Іванчук, колего Тарасенко, Іване Петровичу, Галино Сергіївно.

61. Пробачте нам, пані Тетяно! Отримав

повідомлення від Осепенка Сергія Петровича. Давно не бачили такого снігопаду. Порадься з Андрієм Івановичем.

62.Народно-визвольний, сімдесятирічний, важкохворий, загальнодержавний, віце-президентський, військово-морський, правобережний, червоногарячий, деревообробний, молочно-білий, південно-східний, лісостеповий, м’ясо-молочний, 80-річний.

53.1. Мати божа, царице небесна, – гукала баба в саме небо, – голубонько моя, святая великомученице, побий його, невігласа, святим твоїм омофором! Як повисмикував він з сирої землі оту морковочку, повисмикуй йому, царице милосердна, і повикручуй йому ручечки й ніжечки, поламай йому, свята владичице, пальчики й суставчики. Царице небесна, заступнице моя милостива, заступись за мене, за мої молитви, щоб ріс він не вгору, а вниз, і щоб не почув він ні зозулі святої, ні божого грому. Миколаю-угоднику, скорий помочнику, святий Юрію, святий Григорію на білому коні, на білому сідлі, покарайте його своєю десницею, щоб не їв він тієї морковочки, та бодай його пранці та болячки з’їли, та бодай його шашіль поточила… Баба хрестилася в небо з такою пристрастю, аж торохтіла вся од хрестів. А в малині лежав повержений з небес маленький ангел і плакав без сліз. “З безхмарного блакитного неба якось несподівано упав він на землю і поламав свої тоненькі крила коло моркви. Це був я (О. Довженко).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Власні й загальні назви