Вправа 17

Вправа 17

1. Коливання стрілки компаса затухають швидше, якщо корпус приладу латунний, і повільніше, якщо корпус приладу пластмасовий, тому що крізь пластмасу стрілка гірше реагує на зміну магнітного поля. Це пов’язано з електропровідністю пластмаси.

2. При введенні в діелектричне кільце постійного магніту жодних змін не відбувається.

3. Якщо прямий постійний магніт вільно падає крізь замкнуте металеве кільце, тобто магнітний потік крізь кільце зростає і в навколишньому просторі збуджується вихрове електричне поле, яке в кільці

збуджує індукційний струм, спрямований проти вектора індукції магнітного поля постійного магніту. Таким чином, кільце відштовхує магніт, отже, прискорення вільного падіння буде зменшуватися.

4. Якщо водій на повному ходу вимкне напругу на вхідних клемах двигуна і закоротить їх, то вагон дуже швидко зупиниться. Це можна пояснити так: під час гальмування обертання передається від коліс двигунам, які працюють у режимі генераторів і посилають електроенергію назад в енергосистему. Опір руху, що виникає при цьому, забезпечує основну частину необхідної для гальмування потужності, і трамвай швидко зупиниться при меншому

опорі і більшій швидкості.

5. При наближенні магніту до кільця (вносять постійний магніт у кільце з над провідника) магнітний потік крізь кільце зростає Вправа 17 В кільці збуджується індукційний струм, вектор індукції якого спрямований проти вектора індукції магніту. Іншими словами, магнітний потік індукційного струму прагне компенсувати зміну магнітного потоку магніту, тобто прагне утримати магнітний потік крізь кільце незмінним. Оскільки кільце з надпровідника, то індукційний струм довго не змінюється.

6. У кільці збуджується індукційний струм, магнітний потік якого спрямований проти вектора індукції магнітного поля постійного магніту, і кільце відштовхується від магніту. Оскільки кільце з надпровідника, то індукційний струм довго не змінюється і кільце “висить” поблизу північного полюса постійного магніту.

Напрям електричного струму за годинниковою стрілкою.

Вправа 17


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Вправа 17