Вправи 450-498

450. 1. З гори вскач, а під гору хоч плач. 2. Хоч дивиться на людей згори, та мало бачить. 3. Говори до гори, а гора – горою. 4. Не дери ніс догори, бо перечепишся і впадеш. 5. Велике дерево поволі росте. 6. Ходить по волі, як пес на приколі.

454. 1. Зроду рук своїх не має, а узори вишиває. (Мороз) 2. Що росте догори коренем? (Бурулька) 3. Повна піч паляниць, а посередині книш. (Зорі й місяць) 4. Вдень у небі гуляє, а ввечері на землю сідає. (Сонце) 5. Надворі горою, а в хаті водою. (Сніг) 6. Що іде без упину? (Час)

462. І.

І

II

ПРИбігли

втрьох;

РОЗірвав надвоє;

ЗБІльшили вдвоє;

ВИРіс удвічі;

СТУпив уперше;

ВИХодили поодинці

УЗЯв у п’ятьох людей;

ВЛІз у перше вікно;

НА четверо днів

II. “Добра людина не та, що вміє робити добро, а та що не вміє робити зла”.

463. 1. Був собі дід та баба… Удвох собі на хутори жили. 2. От постукали і раз, і вдруге, і утретє, і ввійшли старости. 3. Вітер рвучкий натроє, начетверо рвав нам вітрила. 4. Переправлялись по троє маленьким човником. 5. Вищі від усіх дерев стояли тут сосни, часом густо, часом поодинці.

6. По-перше, син був хворий, а по-друге, звірився йому, гірко жалуючись, що хоче дезертирувати. 7. Марширували по двоє, по четверо, по вісім чоловік у шерензі.

471. І.

І

ІІ

АНІтрохи не важко;

ЗАМало стараємося;

УЗЯв звідкись;

ЗВІльнюся післязавтра;

ВИКонав абияк

ПЛИгає казна-як;

ЛЮДи їдуть хтозна-куди;

ІДУ куди-небудь;

ПИСав будь-як;

ЗНАйдемо коли-небудь;

ВИВчив як-не-як

II. “Якщо ти байдужий до страждань інших, ти не заслуговуєш назви людини”.

472. 1. Несподівано випав глибокий сніг. 2. Заметіль сліпила очі, і неважко було збитися з дороги. 3. Лежить в полях блакитний сніг і непомітно тане. 4. Недалеко від лісу, але далеченько від нас зірвався заєць. 5. Не легко вгадує і око не сліпе, чим вийдуть у житті такі чи інші діти. 6. Слова не по-буденному звучали. 7. Де-не-де у вікнах світло янтаріє.

484. 1. Мокрий, де-не-де подовбаний снарядами асфальт тьмяно вилискує крізь туманний степ. 3. Козаков щодуху мчав униз по шосе в червоній пожежній машині. 3. Черниш не міг стримати себе, щоб раз у раз не виглядати за насип. 4. Бійці один по одному безшумно прослизали в чорну вирву тилових дверей. 5. Фронтовик щодня зустрічається зі смертю віч-на-віч.

494. 1. Восени і курчата курми будуть. 2. Відходить лихо пішки, а приїздить верхи. 3. Лихо до нас бігом біжить, а від нас навкарачки лізе. 4. Двічі з неправдою не пройдеш. 5. Вночі всі коти чорні, а корови сірі.

495. 1. Вночі спить на землі, а вранці тікає. (Роса) 2. Що за верхівець: сам сидить верхи, а ноги за вухами? (Окуляри) 3. Які ноги заввишки, такий ніс завдовжки, хату на хаті має, жабам рахунок знає. (Лелека) 4. Двічі родиться, а раз умирає. (Птах) 5. Кругленьке, маленьке, впаде згори не дзенькне, а тільки підскочить. (М’яч)

497. І.

-і-

-и-

ОПІвночі;

ОСИки;

ПОЗаочі;

СПАлахи;

КЛАвіші;

ТРОхи;

ПО-двічі;

НАВкруги;

СВІчі;

ЗВІдки;

ЛИЖі;

СИДячи

ВНОчі;

НАСторожі

II. “Добрий початок – половина справи”.

498. Навпростець – навпрошки, навпрямки;

Навперегонки – наввипередки;

Нашвидку – похапки;

Охоче – залюбки;

Горілиць – навзнак, навзнаки;

Крадькома – покрадьки, потайки;

Навколо – навкруги.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Вправи 450-498