ХОБОТОК БДЖОЛИ

ХОБОТОК БДЖОЛИ – складається з верхніх і нижніх (максил) щелеп, верхньої (ламбрум) і нижньої губи, що в діючому положенні збираються в X. для харчування рідким кормом. Основа нижньої губи являє собою підборіддя (субментум), яке несе на кінці тонкий ворсистий язичок, по парі коротких лопат (параглос) і тонких нижньогубних щупиків (рис. 32).

ХОБОТОК БДЖОЛИ

Кожний щупик індивідуально рухливий, складається з двох довгих базальних і двох коротких апікальних сегментів. У кожній нижній щелепі є стовпчики (стипеси), кожен з яких несе довгу

лопату (галеа), зовнішню жувальну лопату максили й маленький щупик (пальпу).

Коли бджола всмоктує рідину, навколо язичка смикаються лопати нижніх щелеп і нижньогубні щупики, а сам язичок займає осьове положення й виступає між зімкнутими частинами. При всмоктуванні їжі язичок швидко рухається вперед та назад.

На стінках язичка є волосяні кільця з перетинчастими проміжками, що дозволяє язичку подовжуватися або коротшати. Рідка їжа затягається язичком у канал хоботка. В основі X. і між основами нижніх щелеп і нижньої губи є западина, у верхньому кінці якої знаходиться ротовий отвір.

Язичок випинається від

місця з’єднання з підборіддям і розпрямляється. Втягування нектару відбувається завдяки дії м’язів, які тягнуться від підборіддя до основи язичка. Повернення X. у вихідне положення відбувається, цілком імовірно, за рахунок кров’яного тиску, що викликається підтягуванням X. до голови або завдяки еластичності гнучких стійок.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: ХОБОТОК БДЖОЛИ