Яка сутність “етичного принципу” Г. Шмоллера?

Історія економічних вчень

ІСТОРИЧНА ШКОЛА

Яка сутність “етичного принципу” Г. Шмоллера?

Шмоллер одним із перших в історії економічної науки запровадив “етичний принцип”, який сьогодні набув великого поширення у світовій економічній практиці. Він доводить, що господарське життя визначається не тільки природними та технічними, а й моральними факторами: без твердої моральності немає ринку, грошового обігу, поділу праці, держави. Цікаво, що Шмоллер пояснював існування соціальних градацій і класових відмінностей у суспільстві,

спираючись саме на етичний принцип. На його думку, економічного успіху досягають ті люди, вчинки, доброчесність і порядність яких відповідають високим моральним нормам.

Важливого значення надавав Шмоллер моральному факторові у вирішенні робітничого питання. Він писав, що кращий засіб для його розв’язання – виховання моральності в робітників з тим, щоб подолати вороже ставлення до підприємців, активне тяжіння до об’єднання у профспілки, запобігти посиленню революційного руху серед робітничого класу.

Шмоллер пропагував ідею відмови від класової боротьби і закликав виховувати робітників у дусі “соціальної солідарності” з капіталістами.


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Яка сутність “етичного принципу” Г. Шмоллера?