Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками)

Урок № 3 4

Тема. Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками)

Мета: закріпити знання про види і способи розв’язування задач, що передбачають ділення дробів; відпрацювати навички розв’язування задач; провести діагностику засвоєння знань і формування навичок.

Тип уроку: застосування вмінь і навичок.

Хід уроку

I. Перевірка домашнього завдання. Актуалізація опорних знань

@ Учням пропонується тестове завдання, складене за вправами домашнього завдання (формулюються завдання і надаються 3-4 варіанти

відповіді, серед яких одна правильна, а інші складені з урахуванням найбільш типових помилок). Учні вибирають варіант і заповнюють бланки відповідей.

Після цього учні здають заготовлені бланки, і відповіді перевіряються фронтально. Під час цієї роботи учні повторюють основні алгоритми, що їх треба було вивчити.

II. Відпрацювання навичок

@ Головна мета уроку – відпрацювання навичок застосування алгоритму знаходження числа за його дробом (відсотками). Тому бажано розв’язати якомога більше завдань подібного змісту середнього і достатнього рівнів.

Усні вправи

1. Виконайте ділення і порівняйте

частку з діленим.

1:3Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками); Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками):3; Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками):Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками); Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками):9

3Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками):1; Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками):2; Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками):Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками); Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками):3.

2. Розв’яжіть рівняння: 2х = 3; 8х = 2; 12 : х = 5; 4 : х = 10.

3. Запишіть відсотки десятковим (звичайним) дробом: 1%; 10%; 20%; 25%; 50%; 39%; 47%; 1Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками)%.

4. У книзі 180 сторінок, з яких Петрик прочитав Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками).

А) Яку частину книги залишилось прочитати Петрику?

Б) Скільки сторінок він прочитав? Скільки йому залишилось прочитати?

5. Виконайте дії: Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками); Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками); Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками); Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками).

Письмові вправи

Рівень А

1. Фабрика, одержавши замовлення, виготовила 120 столів, що становить Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками) необхідної кількості. Скільки столів залишилося виготовити, щоб виконати замовлення?

2. Цукровий пісок у процесі переробки на рафінад втрачає Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками) своєї маси.

Скільки треба взяти цукрового піску, щоб одержати 52 ц рафінаду? (Бажано обговорити ключовий момент: невідоме число можна прийняти за одиницю).

Нехай маса цукрового піску 1.

1) Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками) – становить маса рафінаду від маси цукрового піску.

2) Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками) (ц) – цукрового піску.

Рівень Б

3. Дорога до міста складається з підйомів, спусків та горизонтальних ділянок. Підйоми становлять 30 % усього шляху, спуски – 70 % підйомів, а решта 24,5 км – горизонтальні ділянки. Знайдіть довжину дороги. (Як і в попередній задачі – довжина дороги 1 або 100 %.)

4. Трактор зорав поле за 3 дні. За перший день було зорано Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками) площі поля, за перший і другий разом – Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками) площі поля, а за третій день – 20 га. Скільки гектарів поля зорав трактор за перший і другий дні окремо?

5. Задача на складання рівняння. Після того як учень прочитав Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками) кількості сторінок книжки, виявилося, що та частина, яку йому залишилося прочитати, на 140 сторінок більша від прочитаної. Скільки сторінок у книжці?

Додаткові вправи

1. Знайдіть число, якщо 20 % його становить значення виразу Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками).

2. За чотири дні на завод привезли 1 200 кг металобрухту. Першого дня привезли Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками) усього металобрухту, другого 35 % решти, а третього в Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками) раза менше, ніж другого. Скільки металобрухту привезли впродовж четвертого дня?

III. Діагностика засвоєння

Самостійна робота

Варіант 1

1. Знайдіть значення величини, якщо: а) 0,8 її становить 576 г; б) Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками) – 36 г; в) 24 % – 57, 6 км.

2. Учні молодших класів становлять 45 % усіх учнів школи. У старших класах навчаються 385 учнів. Скільки всього учнів у школі?

3. У фермерському господарстві 40 % землі займають луки, а Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками) – засіяно пшеницею. Яка площа всієї землі в господарстві, якщо луки займають на 240 га більше від площі, засіяної пшеницею?

Варіант 2

1. Знайдіть значення величини, якщо: а) 0,85 її дорівнює 340 г; б) Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками) її дорівнюють 120 см3; в) 36 % дорівнюють 75,6 м.

2. За першу годину автомобіль проїхав 12 % усього шляху, після чого йому залишилось проїхати 440 км. Яка довжина шляху?

3. Першого дня на млині змололи 30 % усього привезеного зерна, другого – Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками) усього привезеного зерна. Скільки зерна привезли на млин,
якщо другого дня змололи на 570 кг більше, ніж першого?

V. Підсумки уроку

Після завершення виконання самостійної роботи учні здають зошити; перевіряється і аналізується стан виконання завдань (правильні відповіді і коротко записані пояснення вчитель заздалегідь може записати за дошкою або підготувати на плівках для застосування на графопроекторі).

VI. Домашнє завдання

1. Після того як туристи пройшли Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками) запланованого шляху, їм залишило ся пройти ще Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками) км. Знайдіть запланований шлях.

2. До магазину завезли яблука, груші й сливи. Маса яблук становить 60 % завезених фруктів, маса груш – 25%, а решта 45 кг – сливи. Скільки кілограмів яблук і груш окремо завезли до магазину?

3. У парку першого дня посадили 96 дерев. Це становить відповідно 80 % і 75 % від кількості дерев, посаджених другого і третього дня. Скільки дерев посадили за три дні?

4. Знайдіть значення виразу: а) Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками); б) Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками).


1 Звезда2 Звезды3 Звезды4 Звезды5 Звезд (1 votes, average: 5.00 out of 5)
Loading...


Ви зараз читаєте: Задачі на ділення. Знаходження числа за його дробом (відсотками)